Εφιαλτική πρόβα τζενεράλε!

Ατρόμητος 12/08/2017

Ο Ατρόμητος δέχτηκε μία ακόμη βαριά φιλική ήττα (μετά το 6-1 από τον Αστέρα Τρίπολης), αυτή την φορά στο γήπεδο του από τον Πανιώνιο με 2-6.

Η ομάδα του Κάναντι παρουσιάστηκε στον αγωνιστικό χώρο μόνο για 30 λεπτά, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο ...δεν μπήκε ποτέ και δέχτηκε 5 γκολ(!).

Ανέτοιμος ο Ατρομητος μία εβδομάδα πριν αρχίσει το πρωτάθλημα και έδειξε πως έχει πρόβλημα κυρίως στο αμυντικό κομμάτι.

Ο Πανιώνιος έδειξε αγωνιστικά πιο έτοιμος, που τον βοήθησε ότι ξεκίνησε νωρίτερα προετοιμασία, λόγω των ευρωπαϊκών διοργανώσεων.

Αναγνωριστικά ήταν τα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τον Ατρόμητο να κάνει την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο 7ο λεπτό με το σουτ του Ντάουντα έξω από την περιοχή, με τον Κότνικ να αποκρούει σωτήρια.

Στο 15ο λεπτό οι Περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ, μετά από σέντρα του Ούμπιντες, ο Ντάουντα πήρε την κεφαλιά, νικώντας τον Κότνικ και κάνοντας το 1-0.

Ο Ατρόμητος πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και σε μία ανύποπτη φάση κατάφερε να ισοφαρίσει.

Στο 34ο λεπτο ο Χατζισαφί εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Μασούρα από τα δεξιά και απέναντι από τον Μίρκοβιτς πλάσαρε εύστοχα, πετυχαίνοντας το 1-1.

Με το ..καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή και προηγήθηκαν με 1-2. Ο Σαραμαντάς έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Ντουρμισάι (που είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο) με πλασέ έκανε το 1-2.

Στο 59ο λεπτό ο Πανιώνιος πέτυχε και τρίτο τέρμα, μετά αποό αντεπίθεση και εξαιρετική πάσα του Μασούντ, ο Γιαννούλης κάλυπτε τον Λάμπρου, ο οποίος απέναντι στον Μίρκοβιτς και με εύστοχο πλασέ, διαμόρφωσε το 1-3.

Ο Ατρόμητος δεν …μπήκε ποτέ στο δεύτερο ημίχρονο και δέχτηκε και τέταρτο τέρμα στο 68’. Ο Μασούρας βγήκε στην πλάτη της άμυνας και πέτυχε το1-4.

Η κατρακύλα δεν σταμάτησε και οι γηπεδούχοι φάγανε και 5ο γκολ μετά από εκτέλεση φάουλ του Λάμπρου, ο Ταπόκο πήρε την κεφαλιά, κάνοντας το 1-5 στο 82’.

Ο Πανιώνιος δεν σταμάτησε και έβαλε και 6ο γκολ με τον Πινιώτη, ο οποίος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, πέτυχε το 1-6(!).

Ο Ατρόμητος το μόνο που κατάφερε ήταν μειώσει σε 2-6 με την κεφαλιά του Μενσά.

Κίτρινες: Μάντσον - Παπαγεωργίου

Ατρόμητος: Μίρκοβιτς, Ούμπιντες (65’ Βασιλείου), Καρασαλίδης, Κιβρακίδης, Νταουντά (65’ Μενσά), Μανούσος (65’ Λαζαρίδης), Κυριακίδης, Ντιγκινί(65’ Πλατέλλας), Μάντσον (38’ Νάτσος), Γιαννούλης (80’ Στρούγγης), Ζησόπουλος

Πανιώνιος: Κότνικ (46’ Μπαντής), Μπανανά (64’Κάργας), Χατζισαφί (55 Λάμπρου), Γκιοατά, Βλάχος (46’ Παπαγεωργίου), Κόρμπος, Μασούντ, Σαββίδης (64’ Ταπόκο), Μασούρας (69’ Βουκέλατος), Σαραμαντάς, Ντουρμισάι

Δημήτρης Μαγγανάρης
maganaris@kingsport.gr - Γεννήθηκα στην Αθήνα και μεγάλωσα στο Περιστέρι. Κολλημένος με την μπάλα από μικρή ηλικία, συνεχίζω με αυτή από τον χώρο της δημοσιογραφίας. Απόφοιτος της σχολής δημοσιογραφίας του ΑΝΤ1, όπου έκανα και την πρακτική μου στο ραδιόφωνο του ΑΝΤ1. Στη συνέχεια, ραδιοφωνικός παραγωγός και παραγωγή στο ραδιόφωνο ΑΡΤ. Ο γραπτός τύπος με κέρδισε και η εφημερίδα Παρασκήνιο, μου έδωσε την ευκαιρία να αρθρογραφώ και να είμαι υπεύθυνος στο αθλητικό τμήμα. Παράλληλα, ξεκίνησα μία δικιά μου προσπάθεια και το www.kingsport.gr έγινε το νέο μου αμόρε! Υπεύθυνος, αρχισυντάκτης και δημοσιογράφος του Ατρομήτου (Άντρες- Κ20- γυναικεία ομάδα) σας μεταφέρω τις ειδήσεις διαδικτυακά.