Ατρόμητος βγαλμένος από ...playstation!

Ατρόμητος 10/12/2017

Ο Ατρόμητος επικράτησε με 1-0 του Λεβαδειακού στο Περιστέρι, για την 14η αγωνιστική της Σούπερ λιγκ. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Ντιγκινί, σε μια φάση που χάθηκε κυριολεκτικά η μπάλα!

Οι Περιστεριώτες συνδύασαν θέαμα και ουσία και πήραν το τρίποντο, συνεχίζοντας την καλή πορεία τους στο πρωτάθλημα και έμεινε στις υψηλές θέσεις.

Από την άλλη, ο Λεβαδειακός δεν μπόρεσε να απειλήσει τον Ατρομητο, που είχε τον έλεγχο του αγώνα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε δυναμικά και προσπάθησε να διασπάσει την άμυνα του Λεβαδειακού, όμως οι Βοιωτοί είχαν κλείσει τους χώρους πίσω, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να μην μπορούν να δημιουργήσουν εύκολα ευκαιρίες στην εστία του Επασί.

Στο 39ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ. Κόρνερ από τα δεξιά, ο Χατζηισαϊας πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, όμως ο Επασί απέκρουσε σωτήρια, στέλνοντας την μπάλα κόρνερ.

Στο 42ο λεπτό οι Περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ με τον Ντιγκινί. Μετά από πολύ ωραίο συνδυασμό, η μπάλα ...χάθηκε από τους παίκτες του Ατρομήτου και ο Ντάουντα έβγαλε μόνο τον Ντιγκινί απέναντι από τον Επασί και με εύστοχο πλασέ έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο,  η ομάδα του Περιστερίου μπήκε πιο… άνετος, λόγω του σκορ και προσπάθησε να κρατήσει την μπάλα στην κατοχή του και να ελέγξει το παιχνίδι.

Στο 48’ ο Ουάρντα έστρωσε στον Μπουσούλατζιτς, ο οποίος σούταρε από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να πηγαίνει στην αγκαλιά του Επασί.

Στο 52ο λεπτό ο διαιτητής δεν είδε καθαρό πέναλτι πάνω στον Γιαννούλη, με τον Αντιλέχου να πηγαίνει άγαρμπα και με τα δύο πόδια.

Ο Ατρόμητος χτυπούσε αρκετά από τις αντεπιθέσεις και στο 70ο λεπτό ο Ουάρντα, τροφοδότησε τον Βασιλακάκη, ο οποίος μέσα από την περιοχή, σούταρε, στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι στον αγώνα, με τον Ατρόμητο να κρατάει άνετα το υπέρ του 1-0.

Κίτρινες: Κιβρακίδης, Μενσά – Μπελγκαζουανί, Νιασέ

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Κιβρακίδης, Μπουσουλάζιτς, Μάντσον, Βασιλακάκης, Ουάρντα, Ντιγκινί (90' Καρασαλίδης), Ντάουντα (74’ Μενσά)

Λεβαδειακός: Επασί, Τσαμπούρης, Ζαραδούκας, Τριποτσέρης (46’ Ιωαννίδης), Αντιλέχου, Φαβάρο, Μητρόπουλος (74’ Νουάνκο), Νιάσε, Γιακουμάκης, Γιουσούφ, Μπελγκαζουανί (77’ Σουμπίνιο)

Δημήτρης Μαγγανάρης
maganaris@kingsport.gr - Γεννήθηκα στην Αθήνα και μεγάλωσα στο Περιστέρι. Κολλημένος με την μπάλα από μικρή ηλικία, συνεχίζω με αυτή από τον χώρο της δημοσιογραφίας. Απόφοιτος της σχολής δημοσιογραφίας του ΑΝΤ1, όπου έκανα και την πρακτική μου στο ραδιόφωνο του ΑΝΤ1. Στη συνέχεια, ραδιοφωνικός παραγωγός και παραγωγή στο ραδιόφωνο ΑΡΤ. Ο γραπτός τύπος με κέρδισε και η εφημερίδα Παρασκήνιο, μου έδωσε την ευκαιρία να αρθρογραφώ και να είμαι υπεύθυνος στο αθλητικό τμήμα. Παράλληλα, ξεκίνησα μία δικιά μου προσπάθεια και το www.kingsport.gr έγινε το νέο μου αμόρε! Υπεύθυνος, αρχισυντάκτης και δημοσιογράφος του Ατρομήτου (Άντρες- Κ20- γυναικεία ομάδα) σας μεταφέρω τις ειδήσεις διαδικτυακά.