«Χειρουργείο» και ισόπαλος ο Ατρόμητος

Ατρόμητος 18/12/2017

Η γυναικεία ομάδα του Ατρομήτου αναδείχθηκε 1-1 με τα Τρίκαλα στο γήπεδο του Ηφαίστου, για την 7η αγωνιστική της Α' Εθνικής γυναικών.

Άνοιξε το σκορ για τις γηπεδούχες η Αργυριάδη, όμως ισοφάρισε η Έιερς για την ομάδα των Τρικάλων.

Πολλά παράπονα από την διαιτήσια του Βλάχου έχει ο Ατρόμητος, προκαλώντας τις έντονες αντιδράσεις του, καθώς είχε λανθασμένα σφυρίγματα επί της ομάδας του Περιστερίου.

Στην βαθμολογία, ο Ατρόμητος βρίσκεται στην 4η θέση με 12β., ενώ τα Τρίκαλα στην 5η θέση με 11 β.

Oι Περιστεριώτισσες μπήκαν δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με την κεφαλιά της Αργυριάδη.

Στη συνέχεια το παιχνίδι ήταν ισορροπήμενο, αλλά με καμία από τις δύο ομάδες να μην δημιουργεί φάσεις.

Όμως τα Τρίκαλα ευτύχησαν να ισοφαρίσουν στο 35ο λεπτό, μετά από μία σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα πήρε περίεργη πορεία και η Έιερς με κεφαλιά, πέτυχε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά και προσπάθησε για το γκολ της νίκης.

Στο 63ο λεπτό είχε πολύ καλή ευκαιρία η Παπαθεοδώρου, όμως το σουτ της, μέσα από την περιοχή, κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 80ο λεπτό η Σάλκουνιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ απείλησε, όμως η Χαρακοπούλου απέκρουσε, κρατώντας το 1-1 για την ομάδα της.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας και με τον Ατρόμητο να έχει έντονες αντιδράσεις για τα σφυρίγματα του διαιτητή της αναμέτρησης.

Ατρόμητος: Στεφανοπούλου, Σκουλικαριτη, Συρμη (47' Γεωργοπούλου), Μυλωνά, Αργυριάδη, Φερστέφφεν, Κριεζή (70' Βλασσοπούλου), Γατούδη, Παπαθεοδώρου, Σάλκουνιτς, Στεφοπούλου.

Τρίκαλα: Χαρακοπούλου, Ευθυμίου, Τζιώρα, Τροχούτσου, Γεραγόρη, Έϊερς(85΄ Λουλέ), Παναγιωτίδη, Λάσκου (70΄Τσούνη), Βαϊτση(94΄Μαθιουδάκη), Γιαννούλα (90΄Αγγελάκη), Μπαρμπόσα.

Δημήτρης Μαγγανάρης
maganaris@kingsport.gr - Γεννήθηκα στην Αθήνα και μεγάλωσα στο Περιστέρι. Κολλημένος με την μπάλα από μικρή ηλικία, συνεχίζω με αυτή από τον χώρο της δημοσιογραφίας. Απόφοιτος της σχολής δημοσιογραφίας του ΑΝΤ1, όπου έκανα και την πρακτική μου στο ραδιόφωνο του ΑΝΤ1. Στη συνέχεια, ραδιοφωνικός παραγωγός και παραγωγή στο ραδιόφωνο ΑΡΤ. Ο γραπτός τύπος με κέρδισε και η εφημερίδα Παρασκήνιο, μου έδωσε την ευκαιρία να αρθρογραφώ και να είμαι υπεύθυνος στο αθλητικό τμήμα. Παράλληλα, ξεκίνησα μία δικιά μου προσπάθεια και το www.kingsport.gr έγινε το νέο μου αμόρε! Υπεύθυνος, αρχισυντάκτης και δημοσιογράφος του Ατρομήτου (Άντρες- Κ20- γυναικεία ομάδα) σας μεταφέρω τις ειδήσεις διαδικτυακά.