«Σφράγισαν» τα εισιτήρια ΠΑΟΚ και Πανιώνιος

Πανιώνιος 09/01/2018

Τυπικού χαρακτήρα ήταν οι αγώνες των ΟΦΗ- Πανιωνίου και ΠΑΟΚ- Τρίκαλα, για την φάση των «16» του κυπέλλου Ελλάδας, με τον «δικέφαλο του βορρά» και τον Ιστορικό να .κλειδώνουν την πρόκριση τους στα προημιτελικά.

Έχοντας το αβαντάζ από το 2-0 του πρώτου αγώνα, οι Νεοσμυρνιώτες πέρασαν νικηφόρα και από το «Γεντί Κουλέ» επικρατώντας του ΟΦΗ με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Σπιριντόνοβιτς στο 28ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε τα Τρίκαλα στην Τούμπα, έχοντας το προβάδισμα (5-1) του πρώτου αγώνα. Η ομάδα του Λουτσέσκου νίκησε με 2-1, προηγήθηκε με το γκολ του Πρίγιοβιτς στο 82ο λεπτό, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 90' με τον Μιλοσάβλιεβ. Στο 93' με εκτέλεση πέναλτι του Πρίγιοβιτς, έδωσε τη νίκη στον ΠΑΟΚ.

Δημήτρης Μαγγανάρης
maganaris@kingsport.gr - Γεννήθηκα στην Αθήνα και μεγάλωσα στο Περιστέρι. Κολλημένος με την μπάλα από μικρή ηλικία, συνεχίζω με αυτή από τον χώρο της δημοσιογραφίας. Απόφοιτος της σχολής δημοσιογραφίας του ΑΝΤ1, όπου έκανα και την πρακτική μου στο ραδιόφωνο του ΑΝΤ1. Στη συνέχεια, ραδιοφωνικός παραγωγός και παραγωγή στο ραδιόφωνο ΑΡΤ. Ο γραπτός τύπος με κέρδισε και η εφημερίδα Παρασκήνιο, μου έδωσε την ευκαιρία να αρθρογραφώ και να είμαι υπεύθυνος στο αθλητικό τμήμα. Παράλληλα, ξεκίνησα μία δικιά μου προσπάθεια και το www.kingsport.gr έγινε το νέο μου αμόρε! Υπεύθυνος, αρχισυντάκτης και δημοσιογράφος του Ατρομήτου (Άντρες- Κ20- γυναικεία ομάδα) σας μεταφέρω τις ειδήσεις διαδικτυακά.