Κανόνι ο Κόντε στην Κρήτη

ΠΑΣ Γιάννινα 18/02/2018

Ο Πλατανιάς υποδέχτηκε τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 22η αγωνιστική τησ Superleague. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Κόντε με δύο γκολ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Δύο γκολ του στο 47' και 51' όπως και του Μπέριου στο 86' διαμόρφωσαν το τελικό 0-3

Ο ΠΑΣ μπήκε πιο δυνατά και είχε δοκάρι στο 3' με τον Χαλκιαδάκη. Στο 5' ο Ενσικουλού έχασε τετ-α-τετ με τον Βελλίδη. Στο 18' ο Βελλίδης ξανανίκησε σε τετ-α-τετ αυτή την φορά τον Ουτότζι. Ο Χαλκιαδάκης πρόσπαθησε ξανά να σκοράρει αλλά το σουτ που επιχείρησε μπλόκαρε με δυσκολία ο Κλίαϊτς. Δεύτερο δοκάρι για τον ΠΑΣ μετά από κεφαλιά του Μπετρά. Τελευταία καλή στιγμή για το πρώτο ημίχρονο ένα γύρισμα του Αποστολόπουλου στον Κόντε το οποίο απομακρύνθηκε την ίστατη στιγμή στο 42'.
?Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κόντε χτύπησε εις διπλούν. Αρχικά στο 47' πήρε το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του ΚλίαΪτς και στο 51' αξιοποίησε την πάσα του Χαλκιαδάκη. Στο 53' το σουτ του Μιχαήλ βρήκε το δοκάρι του Πλατανιά για τρίτη φορά στον αγώνα. Στο 86' ο Μπέριος βρέθηκε μόνος του στην περιοχή και έπειτα από κόρνερ πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά και διαμόρφωσε το 0-3. Στο 89' ο Ενσικουλού βρέθηκε ξανά μπροστά στον Βελλίδη αλλά ο Έλληνας πορτιέρο τον νίκησε.

Πλατανιάς : Κλίαϊτς, Νίλι (Στανισάβλιεβιτς 76΄), Στάμου (Ντουαλά 58'), Καρυπίδης, Βάντερσον, Πατράλης, Πλιάτσικας, Μαλσά, Ενσικουλού, Ουντότζι (Κασάλιτσα 49'), Πετρόπουλος
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Καρανίκας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος (Μπέριος 76'), Αποστολόπουλος, Γαρουφαλιάς, Μανθάτης (Νικολιάς 71'), Βιντάλ, Χαλκιαδάκης (Γιάκος 58'), Μπετρά, Κόντε?
?Σκόρερς: -/ Κόντε (47', 51'), Μπέριος (86')
?Κάρτες: Στάμου, Μαλσά, Πετρόπουλος/ Χαλκιαδάκης, Αποστολόπουλος, Μιχαήλ