Χωρίς ουσία...

ΠΑΣ Γιάννινα 24/02/2018

Ο ΠΑΣ Γιάννινα «κόλλησε» στο 0-0 στους Ζωσιμάδες με τον Λεβαδειακό, για την 23η αγωνιστική της Σούπερ λιγκ.

Οι γηπεδούχοι ήθελαν το τρίποντο για να πλησιάσουν τον Πανιώνιο και ην 5η θέση που οδηγούν στην Ευρώπη, ο οποίος υποδέχεται αμέσως μετά τον Αστέρα Τρίπολης στη Νέα Σμύρνη. Ο Λεβαδειακός αν και «ψιλό-αδιάφορος», με τις ομάδες πιο κάτω από αυτόν να παλεύουν για την παραμονή. Με αυτή την ισοπαλία έμειναν στην μέση της βαθμολογίας.

Το πρώτο ημίχρονο κύλισε χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες. Στο ματς ήταν ξεκάθαρο πως ο ΠΑΣ πίεζε πολύ για το γκολ είχε την κατοχή της μπάλας (65-35%), αλλά δεν δημιούργησε κλασσικές ευκαιρίες. Παράλληλα, υπήρχαν πολλές διακοπές στο ματς και αυτό δεν βοήθησε καθόλου στο ρυθμό του παιχνιδιού.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μία καλή επίθεση του Λεβαδειακού, όμως έχασε μεγάλη ευκαιρία. Ο Τσαμπούρης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μαρκόβσκι πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να χτυπά στο δεξί δοκάρι της εστίας του Βελλίδη και να περνά άουτ.

Γενικά το ματς δεν είχε καθόλου καλές στιγμές για καμία από τις δύο ομάδες και το τελικό αποτέλεσμα (0-0) ήταν πολύ δίκαιο .

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μαρκόβσκι, Ομπιόρα , Ζαραδούκας , Γαρουφαλιάς , Μπέριος , Καραχάλιος , Σωτηρίου

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Καρανίκας, Μπέριος, Μιχαήλ, Αποστολόπουλος, Γαρουφαλιάς, Μανθάτης, Βιντάλ (77' Γιάκος), Χαλκιαδάκης (71' Νικολιας), Μπετρά (61' Χέλκβιστ), Κόντε

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ζοζέ Ανιγκό): Σωτηρίου, Τσαμπούρης, Φαβάρο, Λεονάρντο (67' Τριποτσέρης), Αντιλέχου, Ζαραδούκας (88' Καραχάλιος), Μητρόπουλος, Ομπιόρα, Σουμπίνιο (76' Νίκας), Γιακουμάκης, Μαρκόβσκι