Μοιρασιά στο Περιστέρι

Ατρόμητος 26/02/2018

O Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την ΑΕΚ στο Περιστέρι, στην αυλαία της 23ης αγωνιστικής της Σούπερ λιγκ.

Η Ένωση προηγήθηκε με τον Αραούχο, αλλά οι Περιστεριώτες ισοφάρισαν με το τρομερό γκολ του Ουάρντα.

Δίκαιο αποτέλεσμα σε ένα σκληρό παιχνίδι με λίγες φάσεις.

Σκληρό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο και από τις δύο ομάδες, με λιγοστές φάσεις, καθώς ήταν ισορροπημένο.

Η κυριότερη φάση του πρώτου μέρους ήταν για τον Ατρόμητο στο 38ο λεπτό, όταν σε φάουλ του Ουάρντα, η μπάλα κόντραρε στο τοίχος και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο β’ μέρος ο ρυθμός ήταν ο ίδιος με το πρώτο. Αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα , με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται να δημιουργήσουν φάσεις.

Η ΑΕΚ βγήκε στην αντεπίθεση ο Αραούχο έσπασε στον Λιβάγια (ήταν σε θέση οφσάιντ, ένα βήμα πιο μπροστά), ο Κροάτης έδωσε στον Γαλανόπουλο και η μπάλα έφτασε στον Αραούχο που την έστειλε στα δίχτυα με ψύχραιμο σουτ.

Στο 76ο λεπτό η ΑΕΚ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει ένα δεύτερο γκολ. Ο Γκάλο έκανε σέντρα από τα αριστερά, ο Μασούντ γύρισε την μπάλα και ο Αραούχο έκανε την προβολή, στέλνοντας την μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Γιαννιώτη.

Στο 80ο λεπτό ο Ατρόμητος ισοφάρισε σε 1-1. Ο Ουάρντα  με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή, νίκησε τον Τσιντώτα, που δεν του άφησε περιθώριο αντίδρασης.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι, με τον Ατρόμητο και την ΑΕΚ να μοιράζονται τον βθαμό της ισοπαλίας.

Κίτρινες:  Γιαννούλης -Γαλανόπουλος, Μοράν, Χριστοδούλοπουλος, Λιβάγια

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς (77’ Κωτσόπουλος), Βασιλακάκης, Ουάρντα (89’ Καρασαλίδης), Ντιγκινί (52’ Μπρούνο), Ντάουντα

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Τσιντώτας, Μπακάκης, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Σιμόες (52’ Μοράν), Γαλανόπουλος, Λιβάγια, Γκάλο, Λάζαρος (72’ Μασούντ), Αραούχο (82’ Μπακασέτας)

Δημήτρης Μαγγανάρης
maganaris@kingsport.gr - Γεννήθηκα στην Αθήνα και μεγάλωσα στο Περιστέρι. Κολλημένος με την μπάλα από μικρή ηλικία, συνεχίζω με αυτή από τον χώρο της δημοσιογραφίας. Απόφοιτος της σχολής δημοσιογραφίας του ΑΝΤ1, όπου έκανα και την πρακτική μου στο ραδιόφωνο του ΑΝΤ1. Στη συνέχεια, ραδιοφωνικός παραγωγός και παραγωγή στο ραδιόφωνο ΑΡΤ. Ο γραπτός τύπος με κέρδισε και η εφημερίδα Παρασκήνιο, μου έδωσε την ευκαιρία να αρθρογραφώ και να είμαι υπεύθυνος στο αθλητικό τμήμα. Παράλληλα, ξεκίνησα μία δικιά μου προσπάθεια και το www.kingsport.gr έγινε το νέο μου αμόρε! Υπεύθυνος, αρχισυντάκτης και δημοσιογράφος του Ατρομήτου (Άντρες- Κ20- γυναικεία ομάδα) σας μεταφέρω τις ειδήσεις διαδικτυακά.