Λαμία , ο «μάγος» της ισοπαλίας.

ΠΑΣ Λαμία 01/04/2018

Λευκή ισοπαλία (0-0) για την ομάδα της Κέρκυρας απέναντι στη Λαμία, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής της Super League  Σουρωτή .

«Τοίχο» βρήκαν οι Φαίακες απέναντι στη Λαμία που δεν μπόρεσαν να την νικήσουν και να πάρουν τους τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς, μιας και βρίσκονται στην γραμμή του υποβιβασμού.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Λαμίας «γκάζωσε» τις μηχανές της, ψάχνοντας το γκολ ,με δύο πολύ καλές προσπάθειες του Πίτι στο 16ο και 30ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Κέρκυρα είχε μόνο μία καλή στιγμή στο 24ο λεπτό , χωρίς όμως να μπορεί να κρατήσει την μπάλα στα πόδια της και να δημιουργήσει ευκαιρίες.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε πιο δυναμική την Κέρκυρα, η οποία έχασε ευκαιρίες, όμως ο Παπαδόπουλος και ο Ασίγκμπα είχαν σε όλες απάντηση .

Στο 59ο λεπτό του αγώνα ο Επστάιν βγήκε απέναντι από τον Παπαδόπουλο , ο οποίος απέκρουσε και ο  Τουράμ στο «ριμπάουντ» έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Λαμίας.

Στο 75ο λεπτό ο Ζορμπάς έκανε στη σέντρα, ο Επστάιν έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά ο Παπαδόπουλος είχε και εδώ απάντηση.

Στο 85ο λεπτό ο Σιόντης σούταρε από το ύψος του πέναλτι, ωστόσο η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Μετά το 88ο λεπτό η ομάδα της Λαμίας αγωνίστηκε με 10 παίκτες, αφού μετά από σύγκρουση μεταξύ Ασίγκμπα και Μπουλούλη, ο δέυτερος έπεσε αιμόφυρτος στον αγωνιστικό χώρο. Ωστόσο η Λαμία είχε ήδη ολοκληρώσει τις αλλαγές της.

Στο 97ο λεπτό του αγώνα ο Ρόλε εκτέλεσε το φάουλ, ο Επστάιν έπιασε την κεφαλιά και ο  Παπαδόπουλος μπλόκαρε για άλλη μια φορά .

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπαλάφας , Παπαδόπουλος , Μπεν  Τζεμιά

Κέρκυρα (Γιάννης Μαντζουράκης): Γιαννακόπουλος, Αντέτζο, Λέκοβιτς, Κρητικός (78’ Μυτίδης), Σιόντης, Μπαλάφας, Γρομητσάρης, Ρόλε, Παμλίδης ( 25’ Ζορμπάς ), Επστάιν, Τουράμ

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παπαργυρίου (78’ Μπεν Τζεμιά) , Αναστασιάδης, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Μπλάζιτς, Πίτι, Μπουλούλης, Τσούκαλος (62’ Βάντερσον), Μπούντνικ ( 86’ Άντρονικ ).