Λευκή ισοπαλία παραμονής

ΠΑΣ Λαμία 14/04/2018

Η Λαμία ήρθε ισόπαλη με 0-0 κόντρα στον  Απόλλωνα Σμύρνης στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή.

Οι δύο ομάδες που είχαν ελάχιστες φάσεις και  ισοβαθμούν στους 26 βαθμούς σε απόσταση 5 πόντων από την ζώνη υποβιβασμού και την 15η Κέρκυρα.

Ο Απόλλωνας προσπάθησε να κάνει παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του αγώνα όμως η πρώτη ευκαιρία του ματς ήρθε στο 39ο λεπτό του αγώνα με τον Μπούτνικ να κάνει το σουτ εκτός περιοχής και τον Χουάντερσον να απομακρύνει σε κόρνερ.

Ανέβηκαν λίγο οι ρυθμοί στο 2ο ημίχρονο ,με τις 2 ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν ευκαιρίες .

Στο 55ο λεπτό ένα καλό σουτ του Παντελιάδη που κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών της εστίας του Χουάντερσον . Και στο 70ο λεπτό με ένα σουτ που πέρασε λίγο εξω από το αριστερό δοκάρι .

Στο 79ο λεπτό ο Κονέ σούταρε στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου.

Από εκεί και έπειτα δεν έγινε κάτι αξιόλογο και εύλογα έμεινε το στείρο 0-0 που βόλεψε και τις δύο ομάδες.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: Παπάζογλου (κόκκινη 2η κίτρινη)

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ ( Μπάμπης Τεννές) : Παπαδόπουλος , Ασίγκμπα, Κουκόλης , Αναστασιάδης , Παντελιάδης , Μπλάζιτς, Μπουλούλης, Βασιλαντωνόπουλος , Πίτι ( 30’ Ακόστα) , Τσούκαλος (69’ Φράγκος ) , Μπούντνικ ( 86’ Κουτρομάνος).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ ( Γιώργος Παράσχος ) : Χουάντερσον, Στάθης , Ζησόπουλος , Ναδάλες (37’ Κούρος), Κοντοές , Παπάζογλου, Τσουκαλάς , Χουάρες, Κονέ, Ελμπάζ ( 85’ Ανιέτε), Αλμπάνης ( 46’ Σιατραβάνης) .