«Φωτιά» στο τελευταίο 10λεπτο...

ΠΑΣ Λαμία 05/05/2018

Σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι, Λάρισα και Λαμία αναδείχθηκαν 1-1 στη Λάρισα, μιας και έχουν ''κλειδώσει'' και οι δύο την παραμονή τους στην κατηγορία.

O αγώνας:

Αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα στο ξεκίνημα του ματς με την Λαμία να κάνει την πρώτη καλή της φάση στο 11ο λεπτό. Ο Πίτι έβγαλε ωραία πάσα στον Βασιλαντωνόπουλο που μπήκε στην περιοχή και σούταρε, αλλά νικήθηκε από τον Θεοδωρόπουλο.

Δύο φάσεις έκανε και η ΑΕΛ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά αμφότερες πέρασαν στα αποδυτήρια χωρίς να έχουν σημειώσει κάποιο γκολ (0-0).

Στην επανάληψη του ματς, η Λαμία μπήκε καλύτερα. Όμως όλο το παιχνίδι εκτυλίχθηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Οι δύο ομάδες ''φόρτσαραν'' μετά το 80ο λεπτό του αγώνα. Αφενός ο Τσούκαλος στο 81’ πήρε το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Σουλούκου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 0-1 για τη Λαμία.

Αφετέρου ο Ντέλετιτς στο 84’ με παρόμοιο τρόπο ξεγέλασε τον Μελίσσα και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Το 0-0 του 80’ έγινε μέσα σε τέσσερα μόλις λεπτά το τελικό 1-1.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μόρας, Γιοβάνοβιτς, Φατιόν, Ασίγκμπα, Όμο, Πριντέτα, Μπουλούλης

ΑΕΛ (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωρόπουλος (68’ Σουλούκος) , Γιοβάνοβιτς, Μόρας, Γκοϊκοβιτς, Μασούρας, Μλαντένοβιτς, Φατιόν, Αγκάνοβιτς (60’ Λεοζίνιο), Μιλοσάβλιεβιτς, Ναζλίδης (73’ Περόνε) , Ντέλετιτς.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ ( Μπάμπης Τεννές ) : Μελίσσας, Αναστασιάδης, Κουκόλης (42’ Πριντέτα), Ασίγκμπα, Παντελιάδη, Βασιλαντωνόπουλος, Ομο, Μπουλουλής, Πίτι,Ακόστα (89΄ Μπούντνικ), Βάντερσον (46’ Τσούκαλος) .