Έκλεισε με νίκη τη χρονιά

Πανιώνιος 06/05/2018

Ο Πανιώνιος νίκησε τον Λεβαδειακό 2-0 στη Νέα Σμύρνη, σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον.,

Όπως δήλωσε στο τέλος του αγώνα, τελευταίος αγώνας ήταν του Μιχάλη Γρηγορίου στον πάγκο των κυανέρυθρων, με υποψήφιο αντικαταστάτη τον Ζοζέ Ανιγκό.

Τα τέρματα των γηπεδούχων πέτυχαν οι Μπανανά και Γεσίλ.

Επιθετικά ξεκίνησε ο Λεβαδειακός στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τρεις ευκαιρίες να σκοράρει.

Όμως στο 16ο λεπτό ο Κόρμπος έκανε κεφαλιά, την οποία απομάκρυνε ο Φαβάρο και στο ριμπάουντ ο Μπανανά έκανε το 1-0.

Το τερέν λόγω βροχής, δυσκόλεψε πολύ και τις δυο ομάδες που απειλούσαν, είτε από μακρινή απόσταση, είτε από στημένες φάσεις.

Στην επανάληψη ο «ιστορικός» έκανε το 2-0 με τον Γεσίλ στο 53ο λεπτό.

Ο Λεβαδειακός προσπάθησε να μειώσει στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δε τα κατάφερε.

Στο 66’ με το Καραχάλιο που αστόχησε στο 69’, με μακρινό σουτ του Ομπιόρα.