Καλή εντύπωση ακόμα και με ισοπαλία

ΠΑΟΚ 12/07/2018

Σε φιλικό προετοιμασίας ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε την Γάνδη. Ο ΠΑΟΚ φάνηκε ανώτερος αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει. Το ισόπαλο σκορ τον αδικεί αλλά έτσι είναι η μπάλα. Ο "δικέφαλος" προηγήθηκε με τον Jaba στο πρώτο ημίχρονο όμως στις καθυστερήσεις ισοφαρίστηκε με γκολ του Plastun.

Ο ΠΑΟΚ από την αρχή του αγώνα έδειξε την διάθεση με πολλά σουτ και επιθετικές ενέργειες. Στο 29' ο Jaba άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ. Στο ημίχρονο έγιναν αλλαγές. Βγήκαν Γλύκος, Κίτσιου, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Πέλκας, Μυστακίδης και μπήκαν Ρέι, Μάτος, Χαρίσης, Πρίγιοβιτς, Μιχόγιεβιτς, Μπίσεσβαρ και Μπαλογιάννης.

Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να έχει κατοχή και ευκαιρίες χωρίς να καταφέρει να σκοράρει. Από την άλλη δέχτηκε γκολ. Στο 95' ο Plastun σε άδειο τέρμα έκανε  την προβολή και ισοφάρισε για το τελικό 1-1. Πιο πριν είχαν βγει οι Jaba, Warda, Shakhov, Khacheridi και είχαν μπει οι Λημνιός, Μυστακίδης, Μαουρίσιο και Κρέσπο αντίστοιχα.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κίτσιου, Varela, Khacheridi, Vieirinha, Shakhov, Canas, Jaba, Πέλκας, Warda, Μυστακίδης

Γάνδη: Coosemans, Rosted, Plastun, Chakvetadze, Dompe, David, Yaremchuck, Asare, Andrijasevic, Raskin, Foket