Πρώτη «φιλική» νίκη για την Λαμία!

ΠΑΣ Λαμία 28/07/2018

Το δεύτερο φιλικό της παιχνίδι έδωσε η Λαμία για το στάδιο προετοιμασίας της, το πρώτο όμως μέσα στο «μπλε της κάστρο»!

Καλύτερη η Λαμία της Λάρισας, όπου και νίκησε δίκαια με σκορ 1-0. Το προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι στο 59ο λεπτό με γκολ του Έπσταϊν.

Είχαν πολλές ακόμα ευκαιρίες για γκολ οι Φθιώτες και γενικά η παρουσία τους στο γήπεδο ήταν καλύτερη από την ΑΕΛ.

Να τονίσουμε πώς, πριν την έναρξη του ματς τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της πυρκαγιάς στην Αττική.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Μελίσσας (46’ Σαράνοβ), Βασιλαντωνόπουλος (78’ Καπαγιαννίδης), Βάντερσον, Αναστασιάδης, Αντέτζο (60’ Παπαργυρίου), Ασίγκμπα, Μπουλούλης (46’ Δημούτσος), Μπλάζιτς (70’ Κωστίκας), Καραγκούνης (46’ Μπερτόλιο), Επστάιν (64’ Ρόμανιτς), Τσούκαλος (Μπούτνικ)

ΑΕΛ (Σωτήρης Αντωνίου): Σουλούκος, Καρανίκας, Ζίζιτς, Χουμπτσεφ, Ντέλετιτς, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Πίτι, Σαΐτι, Φρίουι

Επισης αγωνίστηκαν οι: Γκέκας, Μόρας, Γρομιτσάρης, Γκόικοβιτς, Πέτροβιτς, Κάσσος, Χαλάτσης, Πινάκας, Χότζαλι, Νούσιος