Θύελλα η Μαρσέιγ στην πρεμιέρα

Ευρώπη 11/08/2018

Στην πρεμιέρα της Ligue 1 για την σεζόν 2018-19 η Μαρσέιγ ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Τουλούζ με 4-0 σε ματς που δεν αγωνίστηκε ο Έλληνας επιθετικός Κώστας Μήτρογλου.

Η Μαρσέιγ δυσκολεύτηκε στο πρώτο μέρος, αλλά έλυσε τον γόρδιο δεσμό της Τουλούζ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παγέ στο 45ο λεπτό.

Όλα έγιναν πιό εύκολα με το δεύτερο τέρμα του Παγέ στο ματς στο 62ο λεπτό. Το 3-0 έγινε στο 89' με τέρμα του Γάλλου επιθετικού Ζερμέν και το σκορ έκλεισε ο Θοβίν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι συνθέσεις:

Μαρσέιγ: Πελέ, Καμάρα, Σακάι, Λουίς Γκουστάβο, Αμάξι, Λόπες(Σέρτιτς 77'), Σανσόν, Ενζιέ(Σαρ 56'), Παγέ(Θοβίν 83'), Οκάμπος, Ζερμέν

Τουλούζ: Ρεινέ, μισελέν, Αντού, Ζουλιέν, Μουμπάνζ, Σανκαρέ, Μπόστον, Ντοσεβί(Ζεν 65'), Γκρασία(Σανόγκο 65), Γκραντέλ, Λέγια