Φιλική νικη για την Λαμία

ΠΑΣ Λαμία 08/09/2018

Μετά από δύο σερί ήττες στην έναρξη του φετινού πρωταθλήματος, η Λαμία κατέγραψε μία εκτός έδρας φιλική νίκη με 3-1 επί του Απόλλωνα Λάρισας. Για τους γηπεδούχους ντεμπούτο έκανε ο Μάκης Χάβος στο πάγκο της, αλλά και ο Μαστούρ .

Πολύ σημαντική για την ομάδα της Φθιώτιδας ήταν η νίκη αυτή, αφού τόνωσε την ψυχολογία όλων των Φθιωτών. Εκτός από τον νέο προπονητή του ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ, αυτό το ματς αποτέλεσε το ανεπίσημο ντεμπούτο των Μαστούρ, Σκόνδρα και Καραμάνου.

Το σκορ άνοιξε ο Μπαράλες για την ομάδα της Λαμίας στο 34ο λεπτό του αγώνα. Ο νεοαποκτηθείς Μαστούρ έδεσε με την ομάδα και είχε και ένα δοκάρι στην εκπνοή του 1ου ημιχρόνου.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Μαρκoλίνο iσοφάρισε για χάρη του Απόλλωνα Λάρισας. Μέσα στα επόμενα λεπτά ο ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ πέτυχε 2 ακόμη τέρματα. Στο 68’ ο Δημούτσος και στο 76’ ο Μπούντνικ που διαμόρφωσε και το τελικό 3-1.

Ο δε Καραμάνος φάνηκε πολύ βοηθητικός για τον επιθετικό της Λαμίας , αφού συνεργάστηκαν καλά.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Απόλλων Λάρισας: Κοντογλίδης, Σκούπρας, Κοντοές, Σουλιώτης, Κουρτεσιώτης, Λούκας, Χαντζής, Ριμπερί (21' Καμπέρης), Μαρκολίνο, Λουκάο, Τασιούλης

ΠΑΣ Λαμία: Σαράνοφ, Αναστασιάδης (46' Ασίγκμπα), Αντέτζο (46' Καρυπίδης), Βάντερσον (70' Παπαργυρίου), Βασιλαντωνόπουλος (46' Σκόνδρας), Δημούτσος (70' Οσμάν), Μπλάζιτς (70' Πλιάτσικας), Μαστούρ (70' Τσούκαλος), Καραγκούνης (70' Μπουλούλης), Καραμάνος (46' Επστάιν), Μπαράλες (70' Μπούτνικ)