Αναζητάει τη ...νίκη η Στουτγκάρδη

Ευρώπη 21/09/2018

Η Στουτγκάρδη υποδέχθηκε την Φορτούνα Ντίσελντορφ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Bundesliga και αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0, ενώ η γηπεδούχος ομάδα δεν κατάφερε για τέταρτη φορά να πετύχει νίκη στο φετινό Πρωτάθλημα.

Οι δυο ομάδες προσπάθησαν να δημιουργήσουν ευκαιρίες για γκολ, αλλά καμία δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο γκολ. Στο 14ο λεπτό η Φορτούνα είχε μια καλή ευκαιρία με τον Μοράλες, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Έξι λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Γκονσάλες, όμως το σουτ του πέρασε αρκετά έξω από το αριστερό δοκάρι. Η Στουτγκάρδη δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, όμως καμία δε βρήκε το δρόμο της για τα δίχτυα.

Το ίδιο θέαμα ακολούθησε και στο δεύτερο ημίχρονο. «Σωτήρες» και για τις δυο ομάδες αποδείχθηκαν οι τερματοφύλακες και οι δυο ομάδες κόλλησαν στο 0-0.

Στουτγκάρδη: Τσίλερ, Μπεκ, Μπάουμγκαρτλ, Παβάρ, Ινσούα, Κάστρο, Ασκασιμπάρ, Ακολό, Γκέντνερ, Γκονσάλες, Γκόμεθ

Φορτούνα Ντίσελντορφ: Ρένσινγκ, Τσίμερμαν, Αϊχάν, Καμίνσκι, Γκίσελμαν, Σίμερ, Σομπότκα, Μπότσεκ, Ράμαν, Μοράλες, Ντουκς