«Ξέσπασε» στην Πλζεν η Ρεάλ Μαδρίτης

Ευρώπη 07/11/2018

Η Ρεάλ Μαδρίτης ισοπέδωσε τη Βικτόρια Πλζεν στην Τσεχία με 0-5 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Champions League, στον έβδομο όμιλο.

Η «Βασίλισσα» είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και στο 20ο λεπτό ο Μπενζεμά, μετά από πάσα του Κρόος άνοιξε το σκορ για τους Μαδριλένους και τρία λεπτά αργότερα ο Καζεμίρο έκανε το 2-0.

Στο 37’ ο Μπενζεμά, έπειτα από ασίστ του Μπέιλ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το 3-0 για τους φιλοξενούμενους, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Μπέιλ σε ρόλο σκόρερ αυτήν την φορά πέτυχε το 4-0.

Επιστρέφοντας στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας κάνει ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο, η Ρεάλ Μαδρίτης έδωσε το τελειωτικό χτύπημα στη Βικτόρια Πλζεν στο 67’ με τον Κρόος, ο οποίος σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 5-0 για τη «Βασίλισσα».

Με τη νίκη της η Ρεάλ βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου της με 9 βαθμούς, ενώ ακολουθεί η Ρόμα με ισοβαθμία. Στην τρίτη θέση είναι η ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 4 βαθμούς και την τετράδα συμπληρώνει η Βικτόρια Πλζεν με μόλις 1 βαθμό.

Πλζεν (Πάβελ Βρμπα): Χρούσκα, Χούμπνικ, Χέιντα, Προχάτσκα, Λιμπέρσκι, Κόπιτς, Ρέζνικ, Χροσόβσκι, Τσόρι, Χάβελ, Τσερνάκ

Ρεάλ Μαδρίτης (Σαντιάγο Σολάρι): Κουρτουά, Σέρχιο Ράμος, Νάτσο, Οντριοθόλα, Ρεγκιλόν, Καζεμίρο, Θεμπάγιος, Κρόος,  Λούκας Βάθκεθ, Μπέιλ, Μπενζεμά