Έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια του!

Πανιώνιος και Λεβαδειακός ήρθαν αντιμέτωποι στην Νέα Σμύρνη για την 13η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες (1-1).

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ιωαννίδη στο 41΄, ενώ η λύτρωση για τον Πανιώνιο ήρθε στο 95′ με τον Άλμπεργκ. Δύο δοκάρια είχε με τον Μασούρα και «μοιραίο παίκτη» τον Σπιριντόνοβιτς ο Ιστορικός.

Η ομάδα της Λιβαδειάς βρίσκεται πλέον στην 15η θέση με 8 π., ενώ οι γηπεδούχοι στην 8η θέση με 18π.

Ντεμπούτο πραγματοποίησε στον πάγκο του Πανιωνίου ο Άκης Μάντζιος, αντιμετωπίζοντας την παλιά του ομάδα.

Λίγες ευκαιρίες και ένα γκολ ήταν ο απολογισμός το πρώτου μέρους. Στο 23′, οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και ο Σπιριντόνοβιτς ανέλαβε την εκτέλεση στέλνωντας την μπάλα άουτ.

Σχεδόν δέκα λεπτά αργότερα (32′), ο ίδιος παίκτης δέχτηκε την μπάλα μετά από κόντρες, έκανε το σουτ, αλλά ο Μπάσιτς έστειλε την μπάλα κόρνερ.

Στο 37′, ο Στανόγιεβιτς εκτέλεσε το φάουλ, αλλλα ο τερματοφύλακας απέκρ, στέλνοντας την μπάλα κόρνερ.

Το γκολ για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 41′, από τον Ιωαννίδη, που έκσνε με πλασέ το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος, ο Σπιριντόνοβιτς, στο 57′, βρήκε διάδρομο, μπαίνοντας στην περιοχή, αλλά αστόχησε, αφού οι παίκτες του Λεβαδειακού αμύνθηκαν σωστά.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση στο 68′ με το σουτ του Μασούρα όμως να σταματάει στο δοκάρι.

Ο Πανιώνιος προσπάθησε να απειλήσει κυρίως με στατικές φάσεις, χωρίς επιτυχία. Ο Σπιριντίνοβιτς, για ακόμα μια φορά, ήταν απειλητικός στο 83′ και το 84′, με σουτ , που κατέληξαν κόρνερ μετά από κόντρες.

Ο Μασούρας, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, κάνει ένα πολύ καλό σουτ, το οποίο βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Τελικά, Ο Πανιώνιος έφτασε στην ισοφάριση στο 90+6′ με τον Άλμπεργκ, νικώντας τον Μπάσιτς. Το 1-1 ήταν το τελικό σκορ.

Κίτρινες: 29′ Οικονομίδης, 36′ Σπιριντόνοβιτς – 22′ Λιάγκας, 39′ Τσαμπούρης

Πανιώνιος: Κοτνικ, Σαραμαντάς, Ντομίνγκες, Μπανανά, Κούρντι, Κόρμπος (Άλμπεργκ 75′), Κέιτα, Σπιριντόνοβιτς, Οικονομίδης (Σιντί Αλί 46′), Μασούρας, Ντούρμισάι,

Λεβαδειακός: Μπάσιτς, Τσαμπούρας, Ζησόπουλος, Λιάγκας, Παντελιάδης, Καθάριος, Νανγκίς (Μαρκόφσκι 67′), Μητρόπουλος, Στανόγιεβιτς, Ιωαννίδης (Βήχος 85′), Γιακουμάκης