Ο Καζρί υπέταξε την Μαρσέιγ

Η Σεντ Ετιέν επικράτησε απέναντι στη Μαρσέιγ με 2-1, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Υπενθυμίζεται ότι η 17η αγωνιστική είχε αναβληθεί, εξαιτίας των επεισοδίων στο Παρίσι.

Η Σεντ Ετιέν με ανατροπή στο 88’ πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς και προσπέρασε τη Λυών, ανεβαίνοντας στην τρίτη θέση με 36 βαθμούς.

Ο αγώνας

Οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 16ο λεπτό της αναμέτρηση άνοιξαν το σκορ με τον Στρόουτμαν, ο οποίος μετά από ωραία πάσα του Τοβάν έκανε το 0-1.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν χωρίς επιτυχία.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, μπήκαν πιο δυναμικά και άρχισαν να δημιουργούν περισσότερες ευκαιρίες.

Στο 59’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και με εύστοχη εκτέλεση ο Καζρί έγραψε το 1-1.

Λίγο πριν τη λήξη, στο 88’ ο Καζρί έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε το τελικό 2-1, χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη.

Σεντ Ετιέν: Ρουφιέ, Περριν, Σούμποτιτς, Κολοτζιετζάκ, Σέλνες, Μονέ-Πακέ, Μ’ Βιλά, Σίλβα (75’ Σαλιμπουρ), Καμπελά, Καζρί (90’ Πολοματ), Ντιονί (64’ Χαμουμα)

Μαρσέιγ: Μανταντά, Σαρ, Καμαρά, Ρολάντο, Γκουστάβο (90’ Ράντονιτς), Αμαβί, Λόπες, Στρόουτμαν, Σανσον (90’ Ζερμέν), Τοβάν, Οκάμπος (85’ Ν’ Τζιε)