Α2 Γυναικών: Κόντρα στον Κρόνο ο Παναθηναικός

Πολύ σημαντική και κομβική αγωνιστική είναι η 14η για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής γυναικών καθώς το πρόγραμμα περιλαμβάνει σημαντικές αναμετρήσεις τόσο σε Νότο όσο και στον Βορρά.

Συγκεκριμένα ο Παναθηναϊκός υποδέχεται στο κλειστό “Π.Γιαννακόπουλος” τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου σε μία πολύ σημαντική αναμέτρηση καθώς με νίκη διαγράφει και τον Κρόνο αλλά ξεφεύγει και  με 2 βαθμούς διαφορά από τις ομάδες που είναι στη δεύτερη θέση στην προσπάθεια που κάνει φέτος η ομάδα για γρήγορη και άμεση επάνοδο στα μεγάλα σαλόνια του γυναικείου μπάσκετ.

Οι παίκτριες του Γιώργου Καντζιλιέρη αναμένεται να καταθέσουν στο παρκέ ψυχή, πάθος και ενέργεια στην προσπάθεια τους να πάρουν ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα το 130 σε 14 αγωνιστικές. Από την άλλη ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου θα προσπαθήσει για την πιο σπουδαία μέχρι στιγμής νίκη του η οποία θα αλλάξει τους συσχετισμούς στην κατηγορία και θα δώσει νέο ενδιαφέρον στην κατηγορία.

Στις άλλες αναμετρήσεις για τον Νότιο όμιλο ΕΦΑΟΖ και Μελίσσια υποδέχονται Πελασγό και Αμύντα αντίστοιχα, στην Κρήτη και στο τοπικό ντέρμπι ο ΑΟΧ υποδέχεται το Αρκάδι Ρεθύμνου, ενώ τέλος η Τερψιθέα υποδέχεται την Ηλιούπολη, ενώ ο Φάρος Κερατσινίου αντιμετωπίζει την Αγία Παρασκευή.

Για τον όμιλο του Βορρά ο Παναθλητικός δοκιμάζεται στο Ρύσσιο κόντρα στην Αναγέννηση σε μία αναμέτρηση με άρωμα Α1, ενώ η Πυλαία υποδέχεται τους Τιτάνες Δράμας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

1ος Όμιλος

Κλαδίσου 12.00 ΟΑ Χανίων – ΟΚΑ Αρκάδι Κώτσου-Πετράκης Γ. (Χριστινάκης)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΚΟΜ Πελασγός Μαρουδιάς-Κωτσακόπουλος (Σταματόπουλος)

Μελισσίων 14.30 ΚΑΟ Μελισσίων – ΑΟ Αμύντας Τζίμης-Ραπτογιάννης (Άκελ)

ΔΑΚ Γλυφάδας 15.00 ΑΟ Τερψιθέα Γλυφ. – ΓΣ Ηλιούπολης Ναστούλης-Δαγκλής (Δραμεσιώτης)

Π. Νικολαϊδης 17.30 ΑΟ Φάρος Κερατσινίου – ΓΣ Αγίας Παρασκευής Κιουλάφας-Κηπώσης (Παππάς)

Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός ΑΟ – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου Φραγκούλη-Δελαγραμμάτικας (Τεφτίκης)

2ος Όμιλος

ΔΑΚ Πυλαίας 18.00 ΑΕ Πυλαίας – ΑΣ Τιτάνες Δράμας Γιαννούλης Α.-Νέδογλου (Αχταρίδης)

Νεάπολης Λαρ. 14.00 Ολύμπια ΓΣ Λάρισας – ΜΓΣ Απόλλων Καλ. Μπούγλος Γ. –Τσάλλας (Αγορογιάννης)

Νέο ΚΓ Ιωαννίνων (Κ.Θ.) 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα – ΜΓΣ Πανσερραϊκός Χατζηκώστας-Λυγούρας (Παππάς)

Νέου Ρυσίου 13.00 ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – Παναθλητικός ΑΕ Συκεών Αγραφιώτης Γρ.-Κουκουλεκίδης (Δέλλας)

Σιδ. Σταθμού 13.00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΑΣ Αστέρας Ιπποδρομίου Γιαννούλης Σ.-Ιατρόπουλος (Γιαμούζης)

ΕΑΚ Βόλου 12.00 ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου – ΑΣ Άρης Θες/νίκης Δημουλάς-Γκαρτζονίκας (Γκουντελιάς)

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*