Α2 Γυναικών: Πέρασε και από το Ρέθυμνο ο Παναθηναικός

Άνετο ήταν το πέρασμα του Παναθηναϊκού από το Ρέθυμνο με τις “Πράσινες” να επικρατούν με 72-48 της ομάδας του Αρκαδίου για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 γυναικών του μπάσκετ.

Αυτή ήταν η νίκη νούμερο 12 για τις κοπέλες του Γιώργου Καντζιλιέρη που με ρεκόρ 12-1 παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Παναθηναϊκός “καθάρισ唨την υπόθεση νίκη μόλις από την πρώτη περίοδο όταν και προηγήθηκε με 23-6 δείχνοντας ποια ομάδα θα είναι και το αφεντικό της αναμέτρησης. Το ημίχρονο με το σκορ να είναι 41-16  τα πάντα είχαν πάρει το δρόμο τους με τον Παναθηναϊκό να φτάνει στην νίκη.

Καλαμπάκου με 19 και Μούλη με 16 ήταν οι πρώτες σκόρερ με σχεδόν όλες τις παίκτριες να συνδέονται με το καλάθι. Από το Αρκάδι η Καούκη είχε 14 και η Γιαλαμά 13.

ΟΚΑ Αρκάδι Ρεθ. – Παναθηναϊκός 45-72
Διαιτητές: Γρίβα-Τούσης
Διαιτητές: 6-23, 16-41, 30-49, 45-72
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Κουλούρη 11 (1), Σταυριανουδάκη, Γιαλαμά 13 (1), Ουρανού, Κουλούρη 3, Καλαϊτζιδάκη 2, Κάζα 2, Φοβάκη, Σταυριανάκη, Φραγγελάκη, Καούκη 14 (2).
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη , Μούλη 16, Ακρίβου 2,  Κοίλια ν.  3 (1), Καλαμπάκου 19 (4), Ευαγγελάτου  2, Αρβανίτη 3,  Σλούκα 9 (3), Μούτσα 6, Σιγάλα 4, Εζέτζα 8, Τριανταφύλλου.