Βαριά ήττα της Νίκης Λευκάδας

Πολύ βαριά ήττα με 93-59 γνώρισε στη Ρωσία  η Νίκη Λευκάδας από την ΜΒΑ Μόσχας για την 5η αγωνιστική του eurocup γυναικών.

Αυτή ήταν η 5η ήττα για τις κοπέλες του Νίκου Δουβίτσα που παραμένουν χωρίς νίκη στη διοργάνωση. Ο αγώνας ήταν ένας μονόλογος για τις γηπεδούχες που ξεκίνησαν εκρηκτικά και κατάφεραν να προηγηθούν με 14-2 και 27-7 βάζοντας πρόωρο τέλος στις όποιες ελπίδες της Νίκης Λευκάδας.

Μόνο στην τελευταία περίοδο όταν όλα είχαν κριθεί κατάφερε η Νίκη Λευκάδας να φάνει στο παρκέ και μπόρεσε να πιέσει και να μειώσει τη διαφορά πριν η Ρωσική ομάδα ξεφύγει και πάλι και φτάσει εν τέλει στην άνετη νίκη.

Διαιτητές: Έγκερ (Αυστρία), Μεκέλοβα (Σλοβακία), Κόναν (Λευκορωσία)

Δεκάλεπτα: 29-14, 54-29, 69-42, 93-59