Δεύτερη η Λέστερ, νίκησε η Τσέλσι

Δεύτερη στη βαθμολογία ανέβηκε η Λέστερ με την νίκη της, θετικό αποτέλεσμα πήρε και η Τσέλσι στη 15η αγωνιστική της Premier League.

Οι “αλεπούδες” επικράτησαν με 2-0 της Γουότφορντ στο «King Power Stadium», χάρη στα γκολ των Βαρντι με πέναλτι και του Μάντισον στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης και διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Οι γηπεδούχοι έτσι έφτασαν τους 35 βαθμούς.

Νικήτρια αναδείχθηκε και η Τσέλσι κόντρα στην Άστον Βίλα με 2-1 στο «Στάνφορντ Μπρίτζ» με τον Άμπραχαμ να ανοίγει το σκορ. Ο Χασάν ισοφάρισε για την Βίλα, ενώ ο Μάουντ διπλασίασε τα γκολ για τους μπλέ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Οι «μπλε» εφτασαν έτσι τους 29 βαθμούς. Με το ίδιο σκορ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση και η Σαουθάμπτον που επικράτησε της Νόριτς.

Η Γουλβς επικράτησε με 2-0 της Γουέστ Χαμ και έφτασε τους 23 βαθμούς και την πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.