«Καθάρισε» με τον Ομπαμεγιάνγκ η Άρσεναλ

Νικήτρια αναδείχθηκε η Άρσεναλ κόντρα στη Γουότφορντ με 1-0, στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής της Premier League.

Η ομάδα του Εμέρι με τη νίκη της ανέβηκε στην τέταρτη θέση του αγγλικού πρωταθλήματος με 66 βαθμούς, ενώ η Γουότφορντ παραμένει δέκατη με 46 βαθμούς.

Για πρώτη φορά ως βασικός ξεκίνησε στους «κανονιέρηδες» ο Κωνσταντίνος Μαυροπάνος.

Ο Φόστερ έκανε τεράστια… γκάφα στο 10ο λεπτό, ο οποίος κράτησε αρκετά τη μπάλα στα πόδια του και ο επίμονος Ομπαμεγιάνγκ του την έκλεψε και την έστειλε στα δίχτυα, πετυχαίνοντας το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.

Το επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν να αγωνίζονται με δέκα παίκτες, μετά την αποβολή του Ντινέι για αγκωνιά. Μάταια προσπάθησε η Γουότφορντ να γυρίσει το ματς, καθώς το 1-0 υπέρ της Άρσεναλ έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Κίτρινες: Καπού, Χιουγκς

Κόκκινες: Ντινέι

Γουότφορντ: Φόστερ, Γιάνμαατ, Καμπασελέ, Κάθκαρτ, Μασινα (86’ Σέμα), Φεμενια (59’ Σαξές), Καπουέ, Ντουκουρέ, Χιουγκς, Ντινέι, Γκρέι

Άρσεναλ: Λένο, Μουστάφι, Μαυροπάνος (59’ Γκεντουζι), Κοσιελνί, Μονρεάλ, Τορέιρα (46’ Οζίλ), Τζάκα, Μκιταριάν, Ράμσεϊ (68’ Μέιτλαντ-Νάιλς), Ιβόμπι, Ομπαμεγιάνγκ