Άτυ(Χ)ες Λαμία και ΑΕΛ

Η ομάδα της Λαμίας υποδέχθηκε στην έδρα της για την 23η αγωνιστική της Superleague 1 την ΑΕΛ σε ένα παιχνίδι σημαντικού βαθμολογικού χαρακτήρα.

Καμία τους δεν μπόρεσε να βάλει γκολ και να πάρει το προβάδισμα, με το σκορ να μένει στο 0-0.

Ο ρυθμός του παιχνιδιού ήταν πολύ γρήγορος από την αρχή.

Στο 6ο μόλις λεπτό ο Ουάρντα αστόχησε από καλή θέση.

Λίγα λεπτά μετά ο Βάντερσον έκανε ένα σουτ και έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Κρίστινσον.

Πολύ έντονο ήταν το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να κυνηγάνε το γκολ.

Χωρίς αλλαγές ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και η Λαμία είχε μέσα σε τρία λεπτά δυο μεγάλες ευκαιρίες. Στο 53ο λεπτό με ένα δυνατό σουτ του Καραμάνου και στο 56ο λεπτό με σέντρα σουτ του Σκόνδρα.

Άλλη μια καλή ευκαιρία είχε η ομάδα της Λαμίας μετά την αποχώρηση του Τιρόνε με τον Νιάσε να αστοχεί.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι με.τις δύο ομάδες να μοιράζονται την ισοπαλία.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ζίζιτς, Μπέρτο, Μούζεκ, Γκαζάλ, Μπεχαράνο

ΠΑΣ Λαμία (Άκης Μάντζιος): Θεοδωρόπουλος, Βύντρα, Σκαρντοβέλι, Αντέντζο, Σκόνδρας, Βιγιάλμπα (81’ Βασιλόγιαννης), Μπεχαράνο, Δημούτσος, Τιρόνε (79’ Νιάσε) Καραμάνος, Μπιανκόνι (66’ Ρόμανιτς)

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχάηλ, Μπέρτος, Μούζεκ, Γκαζάλ, Ζίζιτς, Σεσέροβιτς (81’Νούνιτς), Κάτσε, Βινίσιους (62’ Τόρζε), Ουάρντα, Παπάζογλου