Έριξε το τοίχος του Βερολίνου η Λειψία, χορταστική ισοπαλία στο Σάλκε

Ανήμερα της επετείου την πτώσης του τοίχους του Βερολίνου η Λειψία γκρέμισε κι αυτή το τείχος της Χέρτα μες το Βερολίνο με την νίκη της το 2-4.

Η Ουνιόν Βερολίνου πήρε το διπλό με 2-3 μέσα στην Μάιντς. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με 0-3 κι εκεί που πίστευαν πως κράταγαν μία άνετη νίκη στα χέρια τους οι παίκτες της Μάιντς λίγο έλειψαν να πετύχουν μία επική ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Η Άουγκσμπουργκ πανηγύρισε μία αγχωτική νίκη με 0-1 μες την έδρα της νεοφώτιστης Πάντερμπορν ενώ Φορτούνα και Σάλκε αλληλοεξουδετερώθηκαν στην έδρα της δεύτερης σε μία πλούσια σε θέαμα και γκολ αναμέτρηση(3-3).