Έσπασε το αήττητο της Ατλέτικο η Ρεάλ Σοσιεδάδ

Τη νίκη πήρε η Ρεάλ Σοσιεδάδ απέναντι στην Ατλέτικο Μαδρίτης, ενώ και η Βιγιαρεάλ νίκησε τη Λεγανές, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της La Liga.

Ρεάλ Σοσιεδάδ-Ατλέτικο Μαδρίτης

Με 2-0 επικράτησε η Ρεάλ Σοσιεδάδ κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης.

Παρά την ήττα της η Ατλέτικο παραμένει στην κορυφή του ισπανικού πρωταθλήματος με 9 βαθμούς, με τη Ρεάλ Μαδρίτης να βρίσκεται πίσω της με μόλις ένα βαθμό διαφορά, ενώ η Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι πέμπτη με 7 βαθμούς.

Ο Οντεγκάαρντ, έπειτα από πάσα του Μερίνο, έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους και τρία λεπτά αργότερα ο Μονρεάλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για την ομάδα του.

Λεγανές-Βιγιαρεάλ

Νωρίτερα η Βιγιαρεάλ νίκησε με 3-0 τη Λεγανές του Δημήτρη Σιόβα, στην έδρα της δεύτερης.

Ο Μορένο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 26ο λεπτό, ενώ στο 39’ ο Σίλβα με… αυτογκόλ σκόραρε και έκανε το 2-0.

Το τελικό 3-0 για τη Βιγιαρεάλ το πέτυχε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μορένο.