Ήττα για την Μονπελιέ

Για την 18η αγωνιστική του Γαλλικού πρωταθλήματος η Ναντ νίκησε την Μονπελιέ με 2-0 ενώ με λευκή ισοπαλία έληξε το ματς της Αμιέν με την Ανζέρ.
Η Αμιέν ήταν καλύτερη καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού αλλά δεν μπόρεσε να δείξει αυτή την ανωτερότητα της με κάποιο γκολ κόντρα στην Ανζέ και οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 το οποίο δεν βολεύει καμία από τις δύο για να απομακρυνθούν από την 18η θέση.
Η Ναντ στην έδρα της όντας καλύτερη εκμεταλευόμενη και την αποβολή του Λαμπόρντε στο 19ο λεπτό νίκησε την Μονπελιέ με το τέρμα του Μαγίντ στο 62′ και του Παλουά στο 81′ που την απομάκρυνε 7 πόντους από την ζώνη του υποβιβασμού ενώ η Μονπελιέ έμεινε στην τέταρτη θέση σε ισοβαθμία με την Σεντ Ετιέν και την απειλή της Μαρσέιγ.