Ήττα-σοκ για την Ντόρτμουντ από την Ουνιόν Βερολίνου

Η Ουνιόν Βερολίνου υπέταξε σε ήττα-σοκ την Μπορούσια Ντόρτμουντ με 3-1 μέσα στο Βερολίνο!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καθόλη την διάρκεια της αναμέτρησης αρκετά νωχελικοί με τους γηπεδούχους να κάνουν ένα φανταστικό παιχνίδι εκμεταλλεύοντας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις ευκαιρίες τους στο παιχνίδι.

Το σκορ άνοιξε ο Μπούτλερ στο 22′ με την Ντόρτμουντ να ισοφαρίζει προσωρινά με τον Αλκάθερ τρία λεπτά αργότερα(25′).

Την θριαμβευτική νίκη την σφράγισαν στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Ουνιόν. Ο Μπούτλερ(50′) με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και ο Άντερσον(75′) ήταν οι χρυσοί σκόρερ.