ΑΕΚ: Φιλική νίκη κόντρα στην Καρδίτσα

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου είχε την ευκαιρία να «ξεμουδιάσει» κόντρα στην ομάδα της Καρδίτσας, σε φιλικό αγώνα, με τους «κιτρινόμαυρους» να επικρατούν με σκορ 95-62.

Η ΑΕΚ βρίσκεται στην Πορταριά για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της και είχε την ευκαιρία να κοντραριστεί με την Καρδίτσα σε φιλικό αγώνα, όπου και επικράτησε με σκορ 95-62.

Οι «κιτρινόμαυροι» φόρτσαραν κυρίως στο δεύτερο μισό του αγώνα, καθώς το ημίχρονο έληξε με σκορ 36-33 υπέρ της ΑΕΚ.

Να θυμίσουμε πως, ο 44χρονος επικεφαλής του «κιτρινόμαυρου» πάγκου, είχε να διαχειριστεί και αρκετές απουσίες, μιας και δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες Χάουαρντ Σαντ-Ρος και Μάρκους Σλότερ, ο αμφίβολος Κέντρικ Ρέι που προφυλάχθηκε αλλά και ο Γιόνας Ματσιούλις, ο οποίος βρίσκεται στην Κίνα για το Παγκόσμιο Κύπελλο, εκεί όπου θα εκπροσωπήσει την Λιθουανία.

Τα δεκάλεπτα: 22-13, 36-33, 69-55, 95-62.