Αποκλεισμός ΣΟΚ της Λέστερ από τη Νιούπορτ!

Η Νιούπορτ υποδέχθηκε τη Λέστερ και πήρε μια σημαντική νίκη με 2-1, στο πλαίσιο του τρίτου γύρου του FA Cup.

Η ομάδα του Κλοντ Πιέλ ηττήθηκε από την ομάδα της τέταρτης κατηγορίας με 2-1 και αποκλείστηκε από το Κύπελλο Αγγλίας.

Μόλις στο 10ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ματ.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε τις δυο ομάδες με το 1-0, δίχως κάποια επιτυχημένη προσπάθεια για δεύτερο γκολ.

Στο 82’ ο Γκεζάλ έστειλε τη μπάλα στα διχτυα και έφερε το ματς στα ίσα.

Τρία λέπρα αργότερα οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Αμοντ, ο οποίος με εύστοχο πέναλτι έγραψε το τελικό 2-1 και χάρισε στη Νιούπορτ τη νίκη.

Νιούπορτ: Ντέι, Φορμπς, Φρανκς, Ντιμιτρίου, Νόφβιλε, Μπένετ, Ντόλαν, Βίλμοτ, Άμοντ, Σεμένιο, Ματ

Λέστερ: Βαρντ, Σίμπσον, Μόργκαν, Έβανς, Φουξ, Τσάουντχαρι, Τζέιμς, Γκεζάλ, Οκαζάκι, Ολμπράιτον, Ιχεανάτσου