Αποκλεισμός-σοκ για την Κολωνία από ομάδα τέταρτης εθνικής, γλίτωσε στο τελος η Μπάγερν

Για τον δεύτερο γύρο της knockout φάσης του κυπέλλου Γερμανίας παρακολουθήσαμε σκληρές αναμετρήσεις που κρίθηκαν σχεδόν όλες στην διαφορά ενός τέρματος.

Την μοναδική έκπληξη της βραδιάς την παρακολουθήσαμε στο Βόλκλινχεν όπου η Σάαρμπρεκεν της τέταρτης εθνικής κατηγορίας απέκλεισε την Κολωνία δίκαια με 3-2 χάρη σε τέρμα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!

Η Μπάγερν Μονάχου παρολίγον να αποκλειστεί μέσα στην έδρα της Μπόχουμ όπου κατάφερε να γυρίσει το κατά της 1-0 σκορ στα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης χάρη σε τέρματα των Γκνάρμπι και Μίλερ.

Στους υπόλοιπους αγώνες τα φαβορί είτε πιο εύκολα είτε πιο δύσκολα κατάφεραν να προκριθούν στον επόμενο γύρο.