Α’ Εθνική Γυναικών: Στο “μηδέν” Ελπίδες Καρδίτσας και Ατρόμητος, νίκη στο τέλος για τα Τρίκαλα, νίκη και για το Μεσολόγγι

Αήττητος παρέμεινε ο ΠΑΟΚ στην 6η αγωνιστική της Α’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών, περνώντας με 0-8 από το Ηράκλειο επί του ΟΦΗ. Ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 στην Καρδίτσα με τις Ελπίδες, ενώ ο Άρης νίκησε με 3-1 τις Αβαντίδες Χαλκίδας. Γλυφάδα και Γιάννενα έμειναν στο 1-1, τα Τρίκαλα νίκησαν με 1-0 τον Αγροτικό Αστέρα Ευόσμου, ενώ το Μεσολόγγι επικράτησε με 2-1 της ΑΕΛ

Άρης Θεσσαλονίκης-Αβαντίδες Χαλκίδας 3-1

Στην ισοπαλία με 1-1 έμειναν Οδυσσέας Γλυφάδας και Γιάννενα. Σκόρερ για την ομάδα των νοτίων προαστίων η Στέλλα Ντζανή στο 12ο λεπτό, για την οποία ήταν το 7ο της γκολ και βρίσκεται στη 2η θέση του πίνακα των σκόρερ, ενώ για το σύλλογο της Ηπείρου σκόραρε η Καραγιαννίδου στο 85’ με εκτέλεση φάουλ.

Οδύσσέας Γλυφάδας: Σερέτη, Στεφάνου, Μπατζάκα (78’ Σαμπσονά), Κοσοβά (65’ Αναστασίου), Μουκολλάρι, Παπακώστα, Μακρή, Τερζή, Πλυτά, Ντζανή, Καπνίση

Γιάννενα: Χατζηλαζάρου, Αρσένη, Νικοπούλου, Κούκα, Γιωτίτσα, Τσιούρη (71’ Σωτήρα), Ζαχαράτου, Καραγιαννίδου, Νικολαΐδου (78’ Ντόβα), Νικολάου, Ράπτη

Άλλη μια νίκη για την ομάδα του ΠΑΟΚ με 0-8 επί του ΟΦΗ στο Ηράκλειο. Η Γκισέλα Αριέτα Μπετανκούρ πέτυχε 5 τέρματα στο 1’, στο 24’, στο 35’, το 40’ και στο 71’, φτάνοντας συνολικά τα 12 και είναι μόνη πρώτη στον πίνακα των σκόρερ. Δύο τέρματα πέτυχε η Ρούλα Πούλιου, στο 76’ και στο 88’ που έφτασε τα 7, ενώ σκόραρε ένα ακόμη τέρμα η Ελένη Κακαμπούκη στο 18ο λεπτό.

ΟΦΗ: Αποστολάκη, Παπακωνσταντή, Σηφάκη (65΄Πυθαρούλης), Συμεωνίδη, Κατιρτσίδου, Κουνάλη (46΄Γεμιστού), Τριβυζάκη, Καμαρίτη (55΄Κουκουλάκη), Αραβιάκη, Κυδωνάκη, Νικηταρά (46΄Αεράκη

ΠΑΟΚ Morris: Νάση, Σμιλίκοβιτς (46’ Πατερνά), Χατζηγιαννίδου, Γκάτσου, Μήτκου(67’ Νεφρού), Στράντζαλη, Κακαμπούκη, Βαρδαλή (64’ Δοϊρανλή), Δημητρίου(58’ Πίτσιου), Μπετανκούρ, Πούλιου

Στο «μηδέν» έμειναν Ελπίδες Καρδίτσας και Ατρόμητος. Μάλιστα, η ομάδα του Περιστερίου με 4 νίκες και 2 ήττες βρίσκεται αήττητη στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς.

Ελπίδες Καρδίτσας: Τσαρτσαράκη, Σίμου, Οικονόμου (Αγγελάκη), Χατζίου, Λιάκου, Δημοπούλου, Αναστασίου, Δασοπούλου, Μάρκου, Μπάσκα, Καπαρέλη.

Ατρόμητος Αθηνών: Γιαννακούλη, Συρμή (Σκουλικαρίτη), Στεροπούλου, Αργυριάδη, Βέρρα, Ρόκομα, Φυτίλη, Κριεζή, Σάλκουνιτς, Γατούδη, Παπαθεοδώρου.

Τη νίκη με 1-0 πήραν στο τέλος τα Τρίκαλα επί του Αγροτικού Αστέρα Ευόσμου. Το γκολ της νίκης πέτυχε η Αλεξίου στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τρίκαλα: Αρζουμανίδου, Τροχούτσου, Γεραγόρη, Τσακνάκη, Σακελλάρη (92΄Κυριαζοπούλου), Σέντερλουντ, Μισιρλή, Ζντράβκοβιτς, Βαϊτση, Αλεξίου, Ευαγγελάκου (75΄Λαγούδη)

Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου: Στριλιγκά, Πασπάλη, Τοσουνίδου, Μπινιά, Χαριτάκη, Παράσχου, Κωνσταντοπούλου, Βαμπούλα, Γιάννου, Κουπετσίδου, Κεχαγιά. Έπαιξαν και οι: Τερζοπούλου, Παπαδοπούλου.

Τη νίκη με 2-1 πέτυχε το Μεσολόγγι επί της Λάρισας. Στο 8’ οι γηπεδούχες άνοιξαν το σκορ με μακρινό σουτ της Γιαννακά, ενώ η Λάρισα ισοφάρισε στο 20’ με την Μούκα . Στο 76ο λεπτό, η Μόκκα με εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-1 δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του Μεσολογγίου.

Μεσολόγγι: Παναγιωτοπούλου, Γρομητσάρη, Βάτσικα, Μόκκα, Βράνα-Τριανταφύλλου (58’ Παναγιωτακοπούλου), Ευθυμίου, Αυγέρη (80’ Ασημάκη), Γιαννακά, Φιλανδριανού (73’ Τζουμερκιώτη), Λαζανά (88’ Πετσίνη), Μαλισιώρα

Στο γήπεδο της Τριανδρίας, ο Άρης επικράτησε με 3-1 των Αβάντιδων Χαλκίδας. Στο 46ο λεπτό, η Χριστίνα Κοκοβιάδου με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 65’ η Δάρλα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 66’ η Δήμητρα Παντελιάδου έκανε το 2-1 για να έρθει η Ιφιγένεια Γεωργαντζή στο 85’ να διαμορφώσει το τελικό 3-1.

Άρης: Βίκα, Τσιγγελίδου, Πύθουλα, Μελλισού, Γεωργάλα (34′ Παντελιάδου), Πελεκούδα, Ματατζή, Κοκοβιάδου (79′ Σωτήρα), Γεωργατζή, Μουστάκη (88′ Σοφιολάκη), Τζόρτζεβιτς.

Αβαντίδες: Νταβαντζή, Νεοφύτου, Δάρλα, Αυλωνάριτη, Γαγάρα, Κόλλια, Μυρτολλάρι (78′ Χαρτοματζίδου), Τσαραντάνη, Ομπόγκο (55′ Λιατίφη), Λόγου (61′ Στεφανοπούλου), Νίκα.