Γκέλαρε η Τσέλσι, τεσσάρα η Σίτι

Οι πολίτες, ισοπέδωσαν με 4-0 την Μπράιτον στο «Έτιχαντ» και έπιασαν με αγώνα παραπάνω την κορυφή. Ο Κουν Αγκουέρο εξελίχτηκε σε μεγάλο πρωταγωνιστή καθώς σκόραρε δις (42′,55′) ,ενώ τα άλλα δυο τέρματα των πρωταθλητών πέτυχαν οι Ντε Μπρόινε (2′) και Σίλβα (79′).

Η Τσέλσι αν και προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, καθώς έμεινε στο 2-2 με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

Η Λέστερ πέτυχε ακόμα μια νίκη στο φετινό πρωτάθλημα , αφού επικράτησε εντός έδρας της Μπόρνμουθ με 3-1.

Η Γουέστ Χαμ επιβλήθηκε με 2-0 εντός έδρας της Νόργουιτς χάρη στα τέρματα των Χάλερ στο 24′ και Ιαρμολένκο στο 56′.

Η Κρίσταλ Πάλας κέρδισε στην έδρα της την Άστον Βίλα με 1-0 με τέρμα του Αγιού στο 73ο λεπτό.

Νιουκάστλ και Γουότφορντ αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1 στο γήπεδο των ”καρακαξών”. Τα 2 γκολ της αναμέτρησης σημείωσαν οι Γουίλ (2′) από τους φιλοξενούμενους και Σάρ (41′) από τους γηπεδούχους.