Γλίτωσε η Μπάγερν, στα προημιτελικά ομάδα τέταρτης εθνικής

Η ευχάριστη έκπληξη του κυπέλλου Γερμανίας είναι αναμφισβήτητα η Σάαρμπρέκεν της τέταρτης εθνικής κατηγορίας μιας και συνεχίζει στον θεσμό αφού νωρίτερα πέταξε εκτός την Καρλσρούη στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι(ο-ο κ.δ., 5-3 πεν.).

Η Μπάγερν Μονάχου θεώρησε υποτίμησε την Χόφενχαϊμ και λίγο έλειψε να την πατήσει καθώς οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης και αν γράψουν το τελικό 4-3.

Στις άλλες δύο αναμετρήσεις της ημέρας δεν είχαμε καμία έκπληξη με τις Μπάγερ Λεβερκούζεν και Ουνιόν Βερολίνου να επικρατούν επί των Στουτγκάρδη(2-1) και Βερλ(0-1) αντίστοιχα, πανηγυρίζοντας την πρόκριση τους στους “8” της διοργάνωσης.