Επική ματσάρα στο Άουγκσμπουργκ, έκλεψε τις εντυπώσεις στο ντεμπούτο του ο Χάαλαντ

Η επανέναρξη του πρωταθλήματος της Μπουντεσλίγκα έπειτα του ενός μήνα απουσίας σηματοδοτήθηκε με τον καλύτερο τρόπο.

Το ματς της αγωνιστικής, κι ένα από τα ματς της χρονιάς έγινε στο Άουγκσμπουργκ εκεί όπου η Ντόρτμουντ ανέτρεψε το εις βάρος της 3-1 και πήρε το διπλό με 3-5!

Αξίζει να σημειωθεί πως το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν μόλις στο 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Λογαριασμό για τους Βεστφαλούς με τον καλύτερο τρόπο άνοιξε ο Χάαλαντ στο ντεμπούτο του με την κίτρινη φανέλα καθώς πέτυχε χατ-τρικ!

Στο Χοφενχάιμ το γκολ του Έλληνα διεθνή, Σταφυλίδη δεν ήταν αρκετό να δώσει κάποιο βαθμό στην ομάδα του που γνώρισε την ήττα από την Άιντραχτ με 1-2.

Η Κολωνία με σβηστές τις μηχανές επικράτησε εντός έδρας με 3-1 επί της Βόλφσμπουργκ.

Η Βέρντερ Βρέμης έκλεψε τους τρεις βαθμούς μέσα στο Ντίσελντορφ από την Φορτούνα χάρη σε αυτογκόλ των γηπεδούχων.