Εύκολα το Βέλγιο-Διπλό η Γερμανία

Το Βέλγιο με ευκολία νίκησε το Καζακστάν, ενώ και η Σκωτία νίκησε την Κύπρο. Η Τουρκία επικράτησε απέναντι στη Γαλλία και η Γερμανία πήρε το διπλό επί της Λευκορωσίας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των προκριματικών του Euro 2020.

Βέλγιο-Καζακστάν

Χωρίς δυσκολία το Βέλγιο νίκησε το Καζακστάν με 3-0.

Οι γηπεδούχοι καθάρισαν από νωρίς το ματς, καθώς μόλις στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μέρτενς, άνοιξε το σκορ για το Βέλγιο και τρία λεπτά αργότερα ο Καστανιε έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το 2-0.

Το τελικό 3-0 της αναμέτρησης πέτυχε ο Λουκακού στο 50ο λεπτό.

Σκωτία-Κύπρος

Την ίδια ώρα η Σκωτία νίκησε με 2-1 την Κύπρο.

Ο Ρόμπερτσον στο 61ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του ΜακΓκίν, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-0 για τη Σκωτία.

Λίγο πριν τη λήξη όμως ο Κουσουλος στο 87’ σκόραρε και έφερε το ματς στα ίσα.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν δυο λεπτά αργότερα με τον Μπερκ, ο οποίος πέτυχε το τελικό 2-1 για την ομάδα του Κλάρκ.

Τουρκία-Γαλλία

Νικήτρια αναδείχθηκε και η Τουρκία απέναντι στη Γαλλία με 2-0.

Ο Αϊχάν στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από πάσα του Ντεμιράλ, έδωσε το προβάδισμα στους Τούρκους.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Ουντέρ ήρθε για να γράψει το τελικό 2-0 για την Τουρκία.

Λευκορωσία-Γερμανία

Η Γερμανία νίκησε με 2-0 τη Λευκορωσία στο «Μπορίσοφ Αρένα».

Μόλις στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ζανέ μετά από πάσα του Κίμιχ, άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γερμανία ήταν και πάλι ανώτερη και στο 62’ ο Ρόις, πέτυχε το τελικό 2-0 για την ομάδα του.