Θέλει θαύμα ο Άρης

Για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ ο Άρης ηττήθηκε 3-0 από την Μόλντε στο Στάδιο Ακέρ στο πρώτο παιχνίδι.

Οι «Θεσσαλονικείς» πλήρωσαν τα πολλά λάθη στην ανασταλτική του λειτουργία, και πλέον θέλει ένα θαύμα για να περάσει στην επόμενη φάση

Οι Νορβηγοί προηγήθηκαν με τν  Έικρεμ στο 32′,λιγα λεπτά ο Χέσταντ διεύρυνε το δείκτη του σκορ.

Οι γηπεδούχοι απειλήθηκαν ελάχιστα κατά στην διάρκεια του αγώνα από το σύνολο του Σάββα Παντελίδη.

Η ομάδα του Έρλινγκ Μόου στο 87΄ έκανε το 3-0 με δράστη τον Έλινγκσεν. Ο Άρης τελείωσε με δέκα ποδοσφαιριστές τον αγώνα λόγω αποβολής του Βέλεθ με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 63′.

Μόλντε: Κράνινξ, Χάραλντσεϊντ, Μπιόρνμπακ, Γκάμπριελσεν, Χάουγκεν, Χουσαΐν (74’ Έλιγκσεν), Άουρσνες, Χέσταντ, Έικρεμ, Ομοϊγουάνφο (85’ Κνούτζον), Τζέιμς.

Άρης: Κουέστα, Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ροζ, Κόρχουτ, Μπάσα (68’ Δεληζήσης), Σάσα, Ματίγια, Ντιγκινί, Ιντέγε (81’ Λάρσον), Τόνσο (74’ Φετφατζίδης).