Ισοπαλία για τη Μπράιτον και την Άρσεναλ

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν η Μπράιτον με την Άρσεναλ, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Premier League.

Με την ισοπαλία της η Άρσεναλ έφτασε το τρίτο σερί εκτός εδρας ματς χωρίς νίκη.

Η Άρσεναλ μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με Ομπαμεγιάνγκ να γράφει το 1-0 για την ομάδα του Εμέρι.

Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν κατάφεραν να φύγουν νικητές, καθώς στο 35’ ο Λοκάντια πέτυχε το σκορ της ισοφάρισης.

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου ο Πρόπερ έφτασε μια ανάσα από το να κάνει το 2-1, αλλά δεν τα κατάφερε.

Οι δυο ομάδες πήραν από έναν βαθμό και η Άρσεναλ παραμένει τέταρτη, πίσω από την Μάντσεστερ Σίτι με 38 βαθμούς.

Μπράιτον: Ράιαν, Μοντόγια, Ντάφι, Μπαλογκούν, Μπερνάρντο, Στέφενς, Πρόπερ, Γκρος, Μαρτς, Μάρεϊ (79′ Αντόνε), Λοκάντια (86′ Νόκαερτ)

Άρσεναλ: Λένο, Λίχτσταϊνερ, Παπασταθόπουλος, Κοσιελνί (70′ Μάιτλαντ-Νάιλς), Κολάσινατς, Τζάκα, Γκεντουζί, Τορέιρα, Εζίλ (46′ Ιγουόμπι), Λακαζέτ (62′ Λακαζέτ), Ομπαμεγιάνγκ