Ισοπαλία για Τορίνο και Νάπολι

Νικήτρια αναδείχθηκε η Φιορεντίνα κόντρα στην Ουντινέζε, ενώ και η Αταλάντα νίκησε τη Λέτσε. Ισόπαλες ήρθαν η Ρόμα με την Κάλιαρι, αλλά και η Τορίνο με τη Νάπολι, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Serie A.

Φιορεντίνα-Ουντινέζε

Την τρίτη της σερί νίκη πέτυχε η Φιορεντίνα, καθώς νίκησε με 1-0 την Ουντινέζε.

Η Φιορεντίνα έφτασε στην 8η θέση με 11 βαθμούς, ενώ η Ουντινέζε είναι έξι θέσεις πιο κάτω με 7 βαθμούς.

Στο 72’ ο Μιλένκοβιτς, με κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 1-0, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Αταλάντα-Λέτσε

Με 3-1 επικράτησε η Αταλάντα κόντρα στη Λέτσε.

Η Αταλάντα με 16 βαθμούς βρίσκεται στην 3η θέση, ενώ η Λέτσε είναι 18η με μόλις 6 βαθμούς.

Ο Ζαπάτα στο 31’ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους και πέντε λεπτά αργότερα ο Γκόμες έκανε το 2-0. Στο 56’ ο Γκόζενς έγραψε το 3-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 86’ με τον Λουτσιονι στο τελικό 3-1.

Ρόμα-Κάλιαρι

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Ρόμα και την Κάλιαρι, αφού οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1.

Η Ρόμα είναι 5η με 12 βαθμούς, ενώ η Κάλιαρι είναι 7η με 11 βαθμούς.

Με εύστοχο πέναλτι στο 26’ ο Πέντρο άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης για τους φιλοξενούμενους, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Κεπιτελι με… αυτογκόλ έφερε το ματς στα ίσα, πετυχαίνοντας το τελικό 1-1.

Μπολόνια-Λάτσιο

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκε και η Μπολόνια με τη Λάτσιο, αφού η αναμέτρηση έληξε ισόπαλη με 2-2.

Η Μπολόνια είναι 11η με 9 βαθμούς, ενώ η Λάτσιο είναι 6η με 11 βαθμούς.

Μόλις στο 21ο λεπτό ο Κρέιτσι έδωσε το προβάδισμα στη Μπολόνια, αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν δυο λεπτά αργότερα με τον Ιμόμπιλε. Ο Παλάσιο στο 31’ σκόραρε και οι γηπεδούχοι πέρασαν ξανά μπροστά στο σκορ, αλλά εφτά λεπτά αργότερα ο Ιμόμπιλε ξανά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Τορίνο-Νάπολι

Στο μηδέν «κόλλησε» η Τορίνο με τη Νάπολι, καθώς η αναμέτρηση ήρθε ισόπαλη με 0-0.

Με 13 βαθμούς η Νάπολι μένει στην 4η θέση με 13 βαθμούς, ενώ η Τορίνο είναι 9η με 10 βαθμούς.