Ισόπαλος ο Άγιαξ στην Κύπρο

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και Άγιαξ, ενώ η Σλάβια Πράγας νίκησε την Κλουζ. Την ίδια ώρα και η Κλαμπ Μπριζ έφυγε νικήτρια από την Αυστρία, στο πλαίσιο της πρώτης φάσης των πλέι οφ του Champions League.

ΑΠΟΕΛ-Άγιαξ

Στο μηδέν «κόλλησαν» ΑΠΟΕΛ και Άγιαξ, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 0-0.

Αν και ο Άγιαξ είναι το φαβορί του ομίλου του, οι Κύπριοι δεν το έβαλαν κάτω και κατάφεραν να του αποσπάσουν την ισοπαλία.

Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα έμειναν να αγωνίζονται με δέκα παίκτες, μετά την αποβολή του Μαζράουι στο 80ο λεπτό, αλλά αυτό δεν άλλαξε το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Κλουζ-Σλάβια Πράγας

Νικήτρια αναδείχθηκε η Σλάβια Πράγας με 1-0 κόντρα στην Κλουζ, στην έδρα της δεύτερης.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε μόλις στο 28ο λεπτό ο Μαζοπούστ, μετά από πάσα του Στάνκιου.

ΛΑΣΚ-Κλαμπ Μπριζ

Η Κλαμπ Μπριζ επικράτησε απέναντι στη ΛΑΣΚ με 1-0 στην Αυστρία.

Μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με εύστοχο πέναλτι ο Βανάκεν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε στους φιλοξενούμενους τη νίκη.