Ισόπαλο το αποτέλεσμα στο Σαν Πάολο

Για την 24η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, η Νάπολι έμεινε στην λευκή ισοπαλία με την Τορίνο στο «Σαν Πάολο».

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την καθολική υπεροχή του ματς απειλώντας αρκετές φόρες με τον Ινσίνιε και τον Μίλικ. Ωστόσο ο έμπειρος Σιρίγου αποσιωπούσε τις ευκαιρίες των Ναπολιτάνων. Η Τορίνο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης απείλησε με τον Ανσάλντι χωρίς αποτέλεσμα. Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Στην επανάληψη η ομάδα του Κάρλο Αντζελότι ήταν αυτή που πίεζε να ανοίξει το σκορ, όμως οι Μαλκουί,Φαμπιάν και Μίλικ δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Σιρίγου. Στην συνέχεια ο Κουλιμπαλί προσπάθησε να σημειώσει το 1-0 αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι. Στις καθυστερήσεις οι «παρτενοπέι» έμειναν με δέκα παίκτες λόγο της αποβολής του Άλαν, συνέχισαν να είναι απειλητικοί χωρίς αποτέλεσμα. Το 0-0 παρέμεινε μέχρι το φινάλε.