Κυρίαρχος η Γιουβέντους επί της Σασουόλο

Η Γιουβέντους είχε μια πολύ καλή νύχτα, καθώς επικράτησε εύκολα με 3-0 επί της Σασουόλο. Η Φροζινόνε επικράτησε κόντρα στη Σαμπντόρια, ενώ η Τορίνο νίκησε την Ουντινέζε, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Serie A.

Σασουόλο-Γιουβέντους

Νικήτρια αναδείχθηκε η Γιουβέντους κόντρα στη Σασουόλο με 3-0.

Με 63 πλέον βαθμούς η ομάδα του Αλέγκρι συνεχίζει να φιγουράρει στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ο Κεντίρα στο 23ο λεπτό έστειλε τη μπάλα στην εστία του Κονσιγκλι και έγραψε το 1-0 για τη Γιουβέντους.

Στο 70’ ο Ρονάλντο, μετά από ασίστ του Πιάνιτς σκόραρε και πέτυχε το 2-0.

Το… τελειωτικό χτύπημα στη Σασουόλο ήρθε στο 86’ όταν ο Τζαν, έπειτα από ωραίο στρώσιμο του Ρονάλντο διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Μπολόνια-Τζένοα

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Μπολόνια με τη Τζένοα, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1.

Ο Ντέστρο στο 17ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, έπειτα από πάσα του Πόλι.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 33’ με τον Λεράγκερ, ο οποίος σκόραρε και έφερε το ματς στα ίσα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Σαμπντόρια-Φροζινόνε

Η Φροζινόνε νίκησε, στην εκτός έδρας αναμέτρηση, με 1-0 τη Σαμπντόρια.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Κιοφανι στο 25ο λεπτό, μετά από ασίστ του Γκολντανίγκα.

Αταλάντα-ΣΠΑΛ

Την ίδια ώρα η Αταλάντα επικράτησε με ανατροπή επί της ΣΠΑΛ με 2-1.

Μόλις στο 8ο λεπτό ο Πετάνια άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο 57’ ο Ίλιτσιτς, έπειτα από στρώσιμο του Ζαπάτα, έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Ζαπάτα στο 79’ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το τελικό 2-1 για την Αταλάντα, χαρίζοντάς της τη νίκη.

Τορίνο-Ουντινέζε

Η Τορίνο νίκησε με 1-0 την Ουντινέζε και πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Ο Έινα στο 31ο λεπτό, μετά από πάσα του Ανσάλντι, σκόραρε και έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Η Ουντινέζε έμεινε να αγωνίζεται με δέκα παίκτες στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά την αποβολή του Ντε Μαϊό, ο οποίος έλαβε και δεύτερη κίτρινη κάρτα.