Μία διαφορετική Τότεναμ στο Βελιγράδι

Στην Σερβία η Τότεναμ άφησε πίσω τον κακό της εαυτό και επικράτησε άνετα στην καυτή έδρα του Ερυθρού Αστέρα με 0-4.

Οι Λονδρέζοι άνοιξαν το σκορ με τον Λο Σέλσο στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης σε μία φάση όπου είχαν διπλό δοκάρι με τον Κέην πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα, ενώ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και ο Αστέρας είχε διπλό δοκάρι, με τον Παφκόφ και τον Λα Πάρα να μην μπορούν να φτάσουν στην ισοφάριση!

Το δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε σε περίπατο για την ομάδα του Ποκετίνο, που με δύο υποδειγματικές αντεπιθέσεις καθάρισε το ματς.

Σκόρερ σε αμφότερες ο Σον (57, 61’), ο οποίος μάλιστα μετά το πρώτο του γκολ του στράφηκε στις κάμερες και για μία ακόμα φορά απολογήθηκε αλλά και προσευχήθηκε για τον τραυματισμό που προκάλεσε στον Αντρέ Γκόμες στο πρόσφατο παιχνίδι με την Έβερτον.

To τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 86ο λεπτό ο Έρικσεν με συρτό σουτ.

Ερυθρός Αστέρας – Τότεναμ 0-4

(34’ Λο Σέσλο, 57’, 61’ Σον, 86’ ‘Ερικσεν)