Ματσάρα στο Βελιγράδι, “ορεξάτες” Αγγλία και Γαλλία

Μία μόλις έκπληξη παρακολουθήσαμε σήμερα στα προκριματικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Το Κοσσυφοπέδιο επικρατησε εντός έδρας επί της Τσεχίας με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή στο σκορ!

Στους άλλους αγώνες τα φαβορί επικράτησαν με σχετική ευκολία επί των αντιπάλων τους. Ουκρανία, Γαλλία, Αγγλία και Ισλανδία πήραν άνετες νίκες έναντι των Λιθουανία, Αλβανία, Βουλγαρία και Μολδαβία αντίστοιχα.

Η εθνική ομάδα της Τουρκίας χρειάστηκε ένα τέρμα στο 89ο λεπτό για να γλιτώσει το κάζο και να χάσει βαθμούς από την Ανδόρρα!

Τέλος στο πιο ενδιαφέρον ματς της η Πορτογαλία τα βρήκε σκούρα μέσα στην Σερβία που εντέλει επικράτησε με 2-4. Οι Πορτογάλοι δεν έμειναν στιγμή πίσω στο σκορ αλλά ένιωθαν συνεχώς την πίεση των Σέρβων που τους το μείωσαν εις διπλούν στο ένα τέρμα διάφορα.