Με νίκη ξεκίνησαν Μπέρνλεϊ και Μπράιτον

Με… το δεξί ξεκινήσαν η Μπέρνλεϊ και η Μπράιτον τις υποχρεώσεις τους στο αγγλικό πρωτάθλημα, ενώ Κρίσταλ Πάλας και Έβερτον μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας, όπως και η Μπόρνμουθ με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής της Premier League.

Κρίσταλ Πάλας-Έβερτον

Στο μηδέν κόλλησε η Κρίσταλ Πάλας και η Έβερτον, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισοπαλες με 0-0.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας η Κρίσταλ Πάλας και η Έβερτον βρίσκονται στην έβδομη και όγδοη αντίστοιχα θέση του αγγλικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν να αγωνίζονται με δέκα παίκτες στο 76’ μετά την αποβολή του Σνιντερλέν, αλλά αυτό δεν άλλαξε το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Μπέρνλεϊ-Σαουθάμπτον

Την ίδια ώρα η Μπέρνλεϊ επικράτησε με 3-0 απέναντι στη Σαουθάμπτον.

Με τους πρώτους της τρεις βαθμούς για την φετινή σεζόν η Μπέρνλεϊ είναι στην τέταρτη θέση.

Ο Μπαρνς στο 63ο λεπτό της αναμέτρηση, μετά από πάσα του Πίτερς, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Ο ίδιος εφτά λεπτά αργότερα ήρθε να γράψει το 2-0.

Το τελικό 3-0 για την ομάδα του διαμόρφωσε ο Γκούντμουντσον στο 75ο λεπτό.

Γουότφορντ-Μπράιτον

Νικήτρια με 3-0 αναδείχθηκε η Μπράιτον κόντρα στη Γουότφορντ, στην έδρα της δεύτερης.

Με… αυτογκόλ του Ντουκουρέ οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά στο σκορ μόλις στο 28ο λεπτό.

Ο Αντόνε στο 65’ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το 2-0 για τη Μπράιτον. Ο Μουπάι στο 77’ σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για την ομάδα του.

Μπόρνμουθ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκε η Μπόρνμουθ με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, καθώς οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1.

Ο Μεφαμ στο 62ο λεπτό σκόραρε και έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στο 88’ ο Σαρπ όμως έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 της αναμέτρησης.