Νίκη για την Κ19, οδυνηρή ήττα για την Κ17

Η Κ19 ομάδα του Παναιτωλικού πήρε την νίκη με 2-0 εκτός έδρας επί του Απόλλωνα Σμύρνης . Στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Σουπερ Λιγκ.

Τα καναρίνια μετά από ένα άκαρπο πρώτο ημίχρονο κυριάρχησε στο δεύτερο ανοίγοντας το σκορ στο 58΄ με τον Θώδη , ένα λεπτό αργότερα ο Πανταζης διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η ομάδα του Λουτσιάνο Ντε Σόουζα είχε και δυο δοκάρια με τον Μπελεβώνη Στο 90’ αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας Καλαντζής για φάουλ εκτός περιοχής.

Αγωνίστηκαν οι: Καλαντζής, Ντόβας, Γρηγοριάδης (76’ Φραντζέσκος), Μπακαδήμας, Σκιαδάς, Φυτόπουλος Πατίλας (89’ Θεοτοκάτος), Τσιαντής, Μπελεβώνης (86’ Διγκόζης), Θώδης, Πανταζής.

Η Κ17 γνώρισε οδυνηρή ήττα με 5-1 από την Ξάνθη στα «πηγάδια».