Νίκη για την Τσέλσι

Με 2-1 επικράτησε η Τσέλσι της Νιούκαστλ για την 22η αγωνιστική της Premier League και άφησε έτσι τις “καρακάξες” στις τελευταίες θέσεις τις βαθμολογίας.

Οι “μπλε” άνοιξαν το σκορ με τον Πέδρο στο 9′, αλλά ο Κλαρκ 5 λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ισοφάρισε. Ο Γουίλιαν στο 57′, όμως έβαλε πάλι τους γηπεδούχους μπροστά και τους χάρισε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς, που κρατάνε την ομάδα του στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας.

Σκόρερ: 9′ Πέδρο, 57′ Γουίλιαν – 40′ Κλαρκ

Κίτρινες: 63′ Ζορζίνιο – 24′ Ρίτσι

ΤΣΕΛΣΙ: Κέπα, Αθπλικουέτα,Ρούντιγκερ, Λουίζ, Αλόνσο, Καντέ, Ζορζίνιο, Κόβασιτς (63′ Μπάρκλεϊ), Πέδρο ( 81′ Οντόι), Αζάρ (88′ Ζιρού), Ουίλιαν

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Ντουμπράβκα, Γιαντλίν (82′ Μανκίλο), Λεζέν, Λασκελέκ, Κλαρκ, Ρίτσι, Πέρεζ (82′ Μέρφι), Λόνγκσταφ, Χάιντεν, Ατσού, Ροντόν