Νίκη Τσάμπιονς Λιγκ για την Αταλάντα

Δύσκολη νίκη για την Αταλάντα στο Μπέργκαμο, καθώς νίκησε με 2-0 με τα τέρματα να μπαίνουν στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Αρχικά ο Ντε Ρουν με πέναλτι έλυσε τον γόρδιο δεσμό για την Αταλάντα στο 82′ και ο Πάσαλιτς τρία λεπτά αργότερα εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Ζαπάτα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με αυτήν την νίκη η Αταλάντα βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 59 που της δίνει προβάδισμα για το επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ ενώ η Ουντινέζε έμεινε στην 17η θέση με 33.

Στο άλλο παιχνίδι της αγωνιστικής η Σασουόλο έφυγε με το διπλό από την Φλωρεντία με 0-1. Ο Μπεράντι στο 37′ είναι ο μόνος σκόρερ του παιχνιδιού ύστερα από την ασίστ του Σένσι.

Η Σασουόλο προσπέρασε για έναν βαθμό την Φιορεντίνα και ανέβηκε στην 10η θέση ενώ οι Βιόλα έμειναν στους 40 πόντους και την 12η θέση.