Ο Σον ”έσωσε” την Τότεναμ

Η Τοτεναμ πήρε μία δύσκολη νίκη με 1-0 της Νιούκαστλ στο Γούεμπλεϊ, για την 25η αγωνιστική της Σούπερ λιγκ. Ο Σον βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στο 83ο λεπτό και χάρισε μια πολύτιμη νίκη, την τρίτη στην σειρά για τους Spurs.

Oι πετεινοί συνεχίζουν το ρεκόρ στη Πρέμιερ λιγκ, χωρίς ισοπαλία για 29 αγώνες. Το προηγούμενο είχε η Μπόλτον με 28 που πέτυχε το 2011.

Η ομάδα του Ποκετίνο πρόσθεσε ακόμη μία νίκη στο «σακούλι» της στη φετινή Premier League, τη 19η σε 25 αγώνες και ανέβηκε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με ένα παιχνίδι περισσότερο από τη Μάντσεστερ Σίτι.